comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Candaş Tolga Işık'tan flaş itiraf: "Tebrik ettik, yöneticilerinden küfür yedik"

10 Haziran 2017, Cumartesi 21:22
Beşiktaş'ta Candaş Tolga Işık'tan flaş itiraf:

Beşiktaş'ın İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Candaş Tolga Işık katıldığı bir spor programında önemşi açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Kulübü İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Candaş Tolga Işık, Bloomberg TV'de katıldığı programında siyah beyazlılara dair özel anılarını, şampiyonluk başarısını ve merak edilen birçok şeyi anlattı. 


"BANA CENTİLMENSİN DİYE KIZIYORLARDI"
"Ben Beşiktaş'ta iletişim başına geldiğimden dolayı taraftarlar kızıyordu fazla centilmensin diye. Ben mesela göğsünde ay yıldız olan bir takımın yabancı takımı yendiğinde mutlu olan, tebrik eden birisiyim. Buna kızıyor insanlar. Ancak ben bunu Süleyman Seba'dan öğrendim. Türkiye'de futbolu yönetmek o yüzden çok zor. Çünkü Türkiye'de futbolda öfke üzerinden yürüyen bir sistem var."


Efendi Beşiktaş nedir?


Beşiktaş Kulübü İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Candaş Tolga Işık, Efendi Beşiktaş nedir? sorusunu yanıtlarken, yaşadığı bir anıyı da paylaştı. 

"Efendi Beşiktaş yeni iletişim konseptimiz. Biz efendiyiz ve efendi kalacağız dedik. Geçmişte şerefli ikincilikleri, hakkımızla kazandık durumlarını anlattık. Biz böyleyiz, böyle kalacağız dedik ve çok şükür bunu bozmadan devam ettik. Beşiktaş'ın değeridir bu ve böyle devam eder. Ancak Türkiye'de yerleşik futbol kültürü daha öfkeden besleniyor. Bu sistemi bir kişi değiştiremez. Bir kulüp de değiştiremez. Ben mesela Türk takımımızın yabancı takımını yendiğinde şahsi hesabımdan tebrik yazdım. Karşılığında hiçbir şey alamadık. O tebrik yazdığımız takımın maçına gittik, yöneticilerden baya küfür geldi. Karşılık gördüğünüzde büyüyecek bir şey bu. Sadece Beşiktaş yapmayacak. Yerleşir kültür sağlanması lazım."

"KALECİ UTKU'YLA KONUŞURKEN BAŞKA RUH HALİNE BÜRÜNÜYORUM"

"Beşiktaş'ta her futbolcuyu çok çok seviyorum. Hepsi kardeşimiz. Ancak mesela kaleci Utku'yu görünce başka bir ruh haliyle konuşuyorum onunla. Bir gün Beşiktaş'ta as kaleci olacak inşallah. Onun dışında kimseyi ayıramam Beşiktaş'ta. O kadar karakterli insanlar ki, anlatamam yani."

"BİZ ÖNCE KARAKTER, SONRA YETENEK ALIYORUZ"

"Biz transfer yaparken önce yetenek almıyoruz, karakter alıyoruz. O da bir meziyet. Başta transfer komitesi başkanı Umut Güner ve başkanla birlikte destek oluyoruz. Çok yetenekli getirip karakterine bakmazsan akşam meyhaneden toplarsınız. Beşiktaş hakikaten önce karakter alıyor, sonra yetenek alıyor."

Siyah Beyazlılarla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"