comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta başkanlık seçimi için sürpriz 2 aday

29 Ocak 2019, Salı 11:11
Beşiktaş'ta başkanlık seçimi için sürpriz 2 aday

Beşiktaş, Mayıs ayında olağan seçimlie kongre ile yeni başkanını seçecek. Mayıs ayında yapılacak seçim öncesinde kulislerde Serdal Adalı ve Ahmet Nur Çebi isimleri dolanmaya başlandı.

FutbolArena - Beşiktaş'ta Mayıs ayında yapılacak seçime çok az bir süre kala sular ısınmaya başladı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın karşısına iki aday çıkabilir. Serdal Adalı ve Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Başkanlığı için ısınma turuna çıktı.


Beşiktaş Haber: Fikret Orman'ın karşısına aday çıkacak mı?


Beşiktaş Kulübü, Mayıs ayında olağan seçimli kongreye gidecek. Siyah beyazlı camiada mevcut başkan Fikret Orman'ın aday olmasına kesin gözü ile bakılan seçimde sürpriz isimler de çıkmaya aday. Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre, Beşiktaş'ta ikinci başkanlık görevini üstlenen ve geçtiğimiz günlerde 'Fikret Orman'ın karşısına aday olarak çıkmam' diyen Serdal Adalı, Fikret Orman'ın kesin kararını beklerken diğer yandan Ahmet Nur Çebi ilk etapta sıcak bakmadığı başkanlık koltuğu için camida içerisinden gelen yoğun talep doğrultusunda yarışa dahil olabileceği belirtildi.


Beşiktaş'ta Serdal Adalı'dan başkanlık açıklaması


Fikret Orman'ı aradım ''tekrar feda dönemine doğru diyoruz'' dedim. O da, ''Öyleyse gel, Beşiktaş'ı birlikte yönetelim'' dedi. Ben de kabul ettim. Hepimizin ortak paydası Beşiktaş. Başkan ile transfer veya başka konularda fikir ayrılığımız yok. Mayıs ayında yapılacak seçimde başkanımız Fikret Orman aday olmazsa ben başkanlığa aday olacağım.''
 

Serdal Adalı kimdir?


Serdal Adalı, 1964 yılı  Adana  doğumlu. İş adamı ve Türkiye Jokey Kulübü'nün 25. başkanı olan Serdal Adalı 1984 yılında iş hayatına atıldı.  Babasının rahatsızlığı dolayısıyla California Üniversitesi'ndeki lisans eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan Adalı, ailesinin desteğiyle Adalı Holding'i kurdu. İnşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında 6 bini aşkın çalışanıyla uluslararası alanda iş yapmaktadır. 21 Eylül 2012 tarihinde Veliefendi Hipodromu Şeref Salonu'nda yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu sonrası Türkiye Jokey Kulübü'nün 25. başkanı oldu. Adalı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)