comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta başkan belli oluyor (CANLI)

12 Mayıs 2019, Pazar 09:56
Beşiktaş'ta başkan belli oluyor (CANLI)

Fikret Orman ile Hürser Tekinoktay'ın sandıkta mücadele edeceği Beşiktaş Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nı FutbolArena olarak canlı yayınla aktarıyoruz.

FutbolArena - Beşiktaş'ta başkanlık seçimi heyecanı başladı. BJK Akatlar Spor Kompleksi'nde yapılan başkanlık seçiminde mevcut başkan Fikret Orman ve başkan adayı Hürser Tekinoktay yarışıyor. 25 Mart 2012'den beri Beşiktaş başkanlığı görevini yürüten Fikret Orman, şimdiye kadar 4 kez seçimli genel kurullardan galip çıktı. Bugün kazanacak olan aday 3 yıl boyunca Beşiktaş'ın başkanı olacak. Beşiktaş Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nı FutbolArena olarak canlı yayınla aktarıyoruz.

OY VERME İŞLEMİ SAAT 17:00'DA SONA ERDİ
Beşiktaş'ta Olağan Seçimlİ Genel Kurulda oy verme işlemi saat 17:00'da sona erdi. 14.200 oy kullanma hakkı kazanmış kişiden 4.899 kişi kongreye katıldı.

İŞTE SANDIKLAR

1. sandık sonucu:
Fikret Orman:222
Hürser Tekinoktay:53

2. sandık sonucu
Fikret Orman:198
Hürser Tekinoktay:72

3. Sandık sonucu 
Fikret Orman:182
Hürser Tekinoktay:60

4. Sandık sonucu
Fikret Orman:160
Hürser Tekinoktay:54

7. Sandık Sonucu
Fikret Orman 129
Hürser Tekinoktay 51

8. Sandık Sonucu
Fikret Orman 123
Hürser Tekinoktay 58

8 SANDIK TOPLAM OY:
Fikret Orman: 1274
Hürser Tekinoktay: 451

12. SANDIK
Fikret Orman:124
Hürser Tekinoktay:84

13. SANDIK
Fikret Orman:89
Hürser Tekinoktay:165

14 SANDIK TOPLAM OY

Fikret Orman 1942
Hürser Tekinoktay 1046

17 SANDIK TOPLAM OY

Fikret Orman: 2423
Hürser Tekinoktay: 1369

HÜRSER TEKİNOKTAY'IN SEÇİM KONUŞMASI:

"Beşiktaş içerisinde yetişmiş birisiyim. Bazı sorumluluklar almak için buraya geldim. Kariyerimde antrenörlüğün yanı sıra bütçe yönetmeyi de öğrendim. Borca batık olduğumuz yönünde SPK raporları var. Türkiye'nin her yerinde jimnastik okulları açacağız. 2 tane sportif direktörümüz, 1 tane de yerli teknik direktörümüz olacak. Altyapıda başarısızız. Yıldızı en erken bulma modelimiz olacak. Futbolcuyu 250 bin dolara getirip parlatacağız. John Benjamin Toshack ile görüştük. 25 Nisan'da burada olacaktı. Islak imza sorunu yaşadık. Gareth Bale'i Beşiktaş'a getirebileceğini söyleyecekti. Aboubakar için ödediğimiz kiralık maliyetinin yarısını ödeyeceğimizi söyledi. 7 yılda altyapıdan bir futbolcu yetiştiremedik. Galatasaray'da yanılmıyorsam 9 yılda sadece Ozan Kabak çıktı. Bizim dönemimizde kimse fikstürümüzü düzenleyemez. Emekliliği gelmiş hakemleri kimse bizim maçlara gönderemez. Beşiktaş'ın hakkı masada yenmeyecek."FİKRET ORMAN KISA KONUŞTU

Ardından mevcut başkan Fikret Orman seçim konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Fikret Orman kısa bir konuşma gerçekleştirere, "Lafı uzatmayacağım. Bugün pazar ve Anneler Günü.. Güzel bir kongre olmasını bekliyorum. Saygılar, sevgiler" dedi.

Öte yandan Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Atıf Keçeci, “O sosyal medya dediğiniz çok konuşulan yerde, ne diyorsunuz twit mi diyorsunuz bilmiyorum ondan atmışlar. Benim dün kongrede elektriği kestirdiğimi iddia ettiler.” açıklamasında bulundu.
Beşiktaş'ta konuşmaların tamamlanmasının ardından Fikret Orman ve Hürser Tekinoktay'ın yarıştığı başkanlık seçiminde oy verme işlemi başladı.

KONGREDE KAVGA ÇIKTI

Beşiktaş seçimli kongresinde kavga çıktı. Fikret Orman'ın kürsü dışında yaptığı ikinci konuşması sırasında kongreden bağırış sesleri yükseldi. Beşiktaş seçimli kongresinde "Sendika dışarı" tezahüratları yapıldı. Beşiktaş kongresinde çıkan kavgada küfürlü tezahüratlar duyuldu. 

FİKRET ORMAN'IN ADAY LİSTESİ

Asıl üyeler: Serdal Adalı, Umut Güner, Ahmet Ürkmezgil, Deniz Atalay, Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Ahmet Kavalcı, Hüseyin Yücel, Doğan Küçükemre

Yedek üyeler: Hüseyin Mican, Hakan Özköse, Erdal Karacan, Melih Aydoğdu, Serkan Yazıcıoğlu

HÜRSER TEKİNOKTAY'IN ADAY LİSTESİ

Asıl üyeler: Tamer Mert, Emre Esen, Yağmur Sağnak, Levon Kamer Dökmeciyan, Ercan Özcan, Nilay Yılmaz, Mehmet Bilal Özokur, Ersan Aksoylu

Yedek üyeler: Aker Çıtak, Murat Guci Geçgil, Mehmet Terzi, Engin Bayraktutan, Mehmet Serkan ErginFİKRET ORMAN: "BU BENİM SON SEÇİMİM"

Fikret Orman dün gerçekleşen mali ve idari genel kurulda, "Genel kurullar Beşiktaş'ın düğünüdür. Bu yüzden Beşiktaş'a uygun bir genel kurul diliyorum. Dışarıya Beşiktaş'ı kötü göstermeyelim. Yarın seçimimiz var. Güzel bir seçim olmasını da diliyorum. Bu benim son seçimim olacak. 7 seneyi bir değerlendirelim. Tenkit yapılır ama ele güne kendimizi güldürmeden yapalım. Ramazan ayındayız, lütfen ortamı germeden saygı çerçevesinde bir genel kurul yapalım. Rakiplerimiz mallarını, mülklerini sattı. Buna rağmen bizden daha fazla borçları var. Diğer büyük rakibimiz de kampanyalar yapıyor. Yeni başkanları bağış olarak para verdi. Hala bizden yüzde 50 daha fazla borcu var. Biz kimseye gitmedik, tenezzül etmedik, kimseyi rahatsız etmedik. Şu an yeni başkanları bağış olarak ortaya büyük para koydu. Ama hala bizden daha fazla borçları var." diye konuştu.

HÜRSER TEKİNOKTAY KİMDİR?

Hürser Tekinoktay FutbolArena'ya verdiği röportajda kendini şu şekilde anlatmıştı:

"Eski bir antrenörüm. Beşiktaş'ta her yaş kategorisinde görev yaptım. Çanakkale Dardanelspor'da ciddi bir imalat, futbol üretimi ve futbol ekonomisi yaptık. Beşiktaş'ın geçiş döneminde hem altyapıyı bilen, hem yarışmayı bilen, hep iş hayatı olan yapının en ideal olduğunu düşünerek aday oldum. İş hayatımda krizlere rağmen şirketimizi 1 lira borcu olmadan dünya ile rekabet eder hale getirdik. Beşiktaş kongre üyesi olsam oyumu bana veririm. Ben kongre üyesiyim, oyumu kendime atacağım zaten."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20 Eylül 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.