comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta başkan adayı olacak isimler! Ahmet Nut Çebi, Serdal Adalı

24 Eylül 2019, Salı 12:33
Beşiktaş'ta başkan adayı olacak isimler! Ahmet Nut Çebi, Serdal Adalı

Beşiktaş'ta Fikret Orman'ın görevi bırakacağını açıklamasının ardından yeni başkanın kim olacağı merak ediliyor.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın görevi bırakacağını açıklamasının ardından yeni başkanın kim olacağı merak ediliyor. Gazeteci Fatih Doğan, TRT Spor'da verdiği bilgilerde başkan adaylığı için 2 ismin öne çıktığını belirtti. 
 

Beşiktaş Haberleri: Beşiktaş'ta yeni başkan kim olacak?


Beşiktaş'ta Fikret Orman'ın görevi bırakmasının ardından başkan adaylığı için Ahmet Nur Çebi ve Serdal Adalı'nın öne çıktığını belirten Fatih Doğan, "Ahmet Nur Çebi, 'Fikret Orman aday olmazsa adayım' demişti. Serdal Adalı'nın potansiyel aday olduğunu biliyoruz. Hürser Tekinoktay yeniden aday olabilir. Yıldırım Demirören'in ismi de gündeme geldi ama ben bizzat kendisiyle telefonda görüştüm. 'Ben o işleri geride bıraktım, kesinlikle başkan adaylığı gündemimde yok' dedi. Kısa süre içerisinde hazırlık yaparak başkan adaylığına soyunacak bir aday yok. Şu anda tek ekip hazırlığı olan aday Ahmet Nur Çebi." dedi.
 

Beşiktaş'ın yeni başkanı kim olacak?


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Benim mevcudiyetimin Beşiktaş'a zarar verdiğini görüyorum. Ben Beşiktaş'a hizmet etmek için geldim. Onları da iyi yaptığımı düşünüyorum. Beşiktaş'taki sürecimi tamamlıyorum." diyerek başkanlığı bırakacağını açıkladı. Fikret Orman'ın Divan Başkanı Tevfik Yamantürk ile görüşme yaptıktan sonra sürecin nasıl işleyeceği netleşecek.

TÜZÜK NE DİYOR?
Beşiktaş'ın tüzüğüne göre başkanın herhangi bir nedenden dolayı görevi bırakması halinde, seçime 6 aydan fazla süre varsa olağanüstü seçim kararı alınır. Seçim tarihine kadar da mevcut yönetim kurulu, ikinci başkanın başkanlığında seçime kadar görevi yürütür. 

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!


Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!