comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Atiba: ''Her seferinde bize olağanüstü geliyor''

28 Eylül 2017, Perşembe 12:47
Beşiktaş'ta Atiba: ''Her seferinde bize olağanüstü geliyor''

Beşiktaş'ın başarılı yıldızı Atiba, Leipzig maçı hakkında konuşurken, oğlu Noah'ın ileride Beşiktaş formasını giymesinden mutluluk duyacağını belirtti.

FutbolArena - Beşiktaş'ın Kanadalı yıldızı Atiba, Şampiyonlar Ligi'nin ilk iki haftasında 6 puan alarak kendilerine olan güvenlerini tazelediklerini belirtti. Atiba, küçük oğlu Noah için de açıklamada bulundu.


Beşiktaş'ta Atiba'dan açıklamalar


Şampiyonlar Ligi'nde oynadıkları Leipzig karşılaşmasında 3 puanı hanesine yazdıran Beşiktaş'ta Atiba, ''Bizim için çok iyi bir başlangıç oldu. Bu durum, kendimize olan güvenimizi arttırdı. Geleceği çok fazla düşünmek istemiyoruz. Grupta oynayacağımız 4 karşılaşmada daha var. Maç maç bakıyoruz. Şu anki hedefimiz bir sonraki müsabaka" ifadelerini kullandı.

''BU KADAR SEVGİ GÖRMEYİ BEKLEMİYORDUM''
Beşiktaş taraftarının kendisine olan sevgisi hakkında da konuşan Atiba şu ifadeleri kullandı;

"Doğrusunu söylemek gerekirse, bu kadar büyük bir sevgi görmeyi ben de beklemiyordum. Daha önce Türkiye'de oynamış arkadaşlarımla konuştum. Bana Türkiye'nin yaşamak için çok iyi bir yer olduğunu, futbol için iyi bir ülke olduğunu söylemişlerdi. Ben de bunun üzerine Türkiye'ye gelmeye karar verdim. Yalnız bu konuştuğum arkadaşlar bana aynı zamanda şunu söylediler: Tüm çabanı göster, Türkiye'de iyi bir başlangıç yap ve orada sıkı çalış. Bu zaten benim yaşam felsefem. Hayatta yapmayı sevdiği şey. Ben de burada olabildiğince iyi oynamaya ve sıkı çalışmaya devam ettim. Taraftarlar da sağ olsunlar bu konuda ne kadar memnun olduklarını bana sevgileriyle gösterdiler"

Yaşadığı tansiyon problemi nedeni ile oyundan çıkmak zorunda kalan Timo Werner hakkında da konuşan Atiba, Alman yıldıze geçmiş olsun mesajı iletti;

''DÜNYANIN HİÇBİR TARAFINDAN BÖYLE BİR KİTLİE YOK''

"Werner'in inşallah bir sağlık problemi yoktur ve her şey yolundadır. Türkiye ve Şampiyonlar Ligi'ndeki stadyumlardaki sesi, gürültüyü duymak tamamıyla başka bir deneyim. Dünyanın neredeyse hiçbir ülkesinde böyle bir taraftar kitlesi yok. Ben ve takım arkadaşlarım bundan çok memnunuz. Her seferinde yaşadığımızda bu bize olağanüstü geliyor. Şampiyonlar Ligi'nde de rakip takımlar bayağı zorlanacak. Özellikle kendi sahamızda oynadığımızda.. Çünkü bizim taraftarımız bizim arkamızda ve yaptıkları tezahürat ile de karşı takıma zor anlar yaşatıyorlar"''BEŞİKTAŞ FORMASINI GİYERSE MUTLULUK DUYARIM''
Beşiktaş taraftarları arasında fenomen haline gelen küçük oğlu Noah hakkında da konuaşan Atiba, "Kendisi çok iyi. Burada olmaktan çok mutlu. Eğer Türkiye'den ayrılmaya karar verirsem, onlara bunu inandırmak için işim oldukça zor olacak. Noah da eşim de Türkiye'de çok rahatlar. Onları başka bir yere götürmek istediğimde, bu kararı verdiğimde onları ikna etmek konusunda bayağı güçlük yaşayacağım. Ama burada kalırsak Noah'ın bir gün Beşiktaş forması giyen bir futbolcu olmasını isterim" ifadelerini kullandı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)