comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta amatör şubeler kapatılacak mı? Son karar verildi

18 Eylül 2017, Pazartesi 12:47
Beşiktaş'ta amatör şubeler kapatılacak mı? Son karar verildi

Beşiktaş yönetimi ve Başkan Fikret Orman'ın bir süredir gündeminde bulunan amatör şubeleri kapatma fikri konusunda net bir karar alındı.

FutbolArena - Beşiktaş yönetimi gelirleri, giderlerini karşılayamadığı gerekçesi ile amatör şubeleri kapatma kararını gündemine almıştı. Siyah beyazlı yönetim bu konuda kararını verdi. Siyah beyazlı yönetim Şampiyonlar Ligi'nden gelen dev gelir ile düşüncesini değiştirdi.


Beşiktaş amatör şubelerini kapatıyor mu?


Beşiktaş yönetimi amatör şubeler hakkındaki kararını verdi. Fotomaç Gazetesi'nde yer alan habere göre, Beşiktaş yönetimi futbolda gelir patmalası yaşanması nedeni ile amatör şubeler için kapatma kararını durdurmuş durumda. Mali anlamda özellikle Şampiyonlar Ligi gelirleri nedeni ile rahat nefes alan Beşiktaş yönetimi, gelen kaynak ile amatör şubelere yatırım yapabilme imkanı buldu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDEN DEV GELİR
Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalınca 13 milyon euro, yayın gelirinden de 22 milyon euro olmak üzere toplam 35 milyon euroyu kasasına koymuştu. Siyah-Beyazlılar, Porto galibiyetiyle 1.5 milyon euroluk bir para kazandı. Maçlarda alacağı 1 puandan ise 750 bin euro kazanacak olan Kara Kartal, gruptan çıkmak için 10 ila 12 puan toplama hedefi koydu. Beşiktaş, bir üst tura geçtiği takdirde 6 milyon euro daha gelir elde edecek. Yönetim, Devler Ligi'nin futbol takımının giderlerini karşılamasının yanında amatör şubelere de katkıda bulunacağını ön görüyor.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Transfer Arenası (19 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.