comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi'den Galatasaray sözleri

18 Aralık 2017, Pazartesi 19:14
Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi'den Galatasaray sözleri

Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi, TRT Spor Basın Tribünü programında önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi, TRT Spor'da Basın Tribünü programında merak edilen soruları yanıtladı. Cenk Tosun, diğer transferler ve geleceğe dair konuşan Ahmet Nur Çebi'nin açıklamaları şu şekilde:

"FİKRET ORMAN ADAY OLMAZSA EĞER.."
Çalıştığım bu konumdan çok rahatım. Beşiktaş'ı çok iyi idare edebilecek insanların olduğunu da biliyorum. Biz onların arkasında dururuz, yanında dururuz. Yarın ne olacağını bilemiyorum ama. Fikret Orman aday olmadığı takdirde bu kulübü idare edebilecek arkadaş ve dostlarımızın olması benim için onurdur. 

"MARİO GOMEZ'İN GELECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM."

Mario Gomez'in geleceğini düşünmüyorum ve şu an için öyle bir ihtimal görmüyorum. Cenk'in gideceğinden emin değiliz ki, kimin yerine geleceğini tartışalım. Cenk Tosun'un kalmasını istiyoruz. Biz Cenk ile yolumuza devam etmek istiyoruz. 


Beşiktaş'ta Cenk Tosun transfer haberleri


Beşiktaş'ta Cenk Tosun'un transferine dair konuşan Ahmet Nur Çebi, "20 milyon euro Cenk Tosun için hiçbir şey değil. Cenk Tosun'a şimdi 100 milyon euro verdiler, yerine birini bulamadın. Olur mu? Burada en önemli olan yerine gelecek oyuncuyu belirlemek, stratejinizi oluşturmak. Futbolcunun hakkını veren bir transfer olduğunda Beşiktaş gereğini yapar. Cenk Tosun eğer giderse alternatifleri var ve planlaması yapılıyor şu anda. Ancak dediğim gibi biz Cenk Tosun ile devam etmek istiyoruz." ifadelerini kullandı. 


Beşiktaş Talisca'nın bonservisini alacak mı?


Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi, Talisca transferiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Talisca keşke bizimle devam etse. Çok iyi bir futbolcu, çok da iyi çocuk. Ancak bu işin transfer boyutu var." dedi. Çebi, yıldız futbolcu hakkında "Devre arasında ayrılırsa Beşiktaş'ın pay alma ve 1.5 yıllık kiralama bedelini isteme durumuyla ilgili, "Evet" yanıtını verdi. Çebi ayrıca Talisca'yı sezon sonunda transfer etmek için anlaşmanın aşağı yukarı 25 milyon euro olduğunu söyledi. 

AHMET NUR ÇEBİ'DEN GALATASARAY AÇIKLAMASI

Galatasaray'ın durumunu tartışmam, yorum yapmam doğru olmaz. Galatasaray'ın içinde bulunduğu huzursuz ortamdan kendimize menfaat çıkartmayı çalışmamız gibi bir amaç içinde olmamız, istekte bile bulunamam. Söz konusu değildir. Galatasaray'ın durumu karmakarışık, ben de Beşiktaş camiası olarak nemanalanım diye asla bir şey düşünmüyorum. Onların başarısı Türk futbolunun başarısıdır. Kalitesi yukarı çıkmış Türk futbolunda ben Beşiktaş'ın marka değerini yukarı çıkarabilirim. Onların aşağı indiği, benim bir yerde tek başıma yukarı çıktığım bir yerde Türk futbolunun önemi yok ki, Beşiktaş'ın önemi olsun. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.