comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi'den Fenerbahçe'ye sert cevap

08 Aralık 2017, Cuma 23:46
Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi'den Fenerbahçe'ye sert cevap

Beşiktaş yöneticisi Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe'nin PFDK tepkisinde siyah beyazlı kulübün yer almasını eleştirdi.

FutbolArena - Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında PFDK polemiği başladı. Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün PFDK ile ilgili resmi sitesinden yapmış olduğu açıklamada Beşiktaş'ın adının geçmesine tepki gösterdi.
 

Ahmet Nur Çebi'nin Beşiktaş ve Fenerbahçe açıklamaları


BJK TV canlı yayınında konuşan Ahmet Nur Çebi'nin açıklamalarının satırbaşları şu şekilde:

“Fenerbahçe Kulübü'nün PFDK ile ilgili çok anlamı olmayan açıklamasına cevap vermekte tereddüt ettim. Ancak spor kamuoyunda bir algı yaratmak anlamında bir açıklama olduğu için cevap vermek gerekiyor."
"FENERBAHÇE YÖNETİCİLERİNİ KINIYORUM"

"Bu tarzı ile Fenerbahçe, hiçbir şekilde bir yere gidemez. Beşiktaş şu anda Türkiye'nin gözbebeği. Milletine karşı olan görevini yerine getirmiş bir futbol takımı var. Türkiye'nin hayranlıkla izlediği ve gurur duyduğu bir takım. Herkesin önemsediği, gurur duyduğu bir takım varken, bunu Federasyonla ilgili problemlerini çözmek adına kullanan Fenerbahçe yöneticilerini kınamak istiyorum."

"FİKRET ORMAN FIRSATLIK PEŞİNDE OLMADI"

"Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe stadında oynanan ve hakemin kafasına su şişesi atılan bir Galatasaray maçında kişiye ceza verilmeli, tribüne değil derken; Türk futboluna katkı vermek, rakibin içinde bulunduğu durumdan faydalanmak gibi bir fırsatçılık içinde olmadı."

"GALATASARAY MAÇINDA 2 PENALTIMIZ VERİLMEDİ"

"Merdivenlerin şurası boş, şurası dolu diyerek ve bundan kendisine menfaat sağlamaya çalışarak algı yaratmaya çalışmak doğru bir tutum değil. Ben de şunu mu söylemeliyim; 'Malatya maçında Atiba'ya yapılan penaltıyı vermiyorsunuz. Galatasaray maçında 2 penaltımızı vermiyorsunuz." Bu akşam Fenerbahçe, Bursaspor ile maç oynuyor, penaltı ile hiç alakası olmayan penaltı veriliyor. Biz de bunları mı dile getirmeliyiz?"

"EĞER EFENDİ OLMAZSANIZ..."

"Türk spor kamuoyuna rakibiniz olan kulüplerle ilgili açıklamalar yaparak, merdivenlerin şurası boş, şurası dolu diye hareket mi etmeli, yoksa bizim gibi efendi mi davranılmalı? Efendi olmadığınız takdirde Türk sporuna katkı verilemeyeceğini biliyorum."

FENERBAHÇE YÖNETİMİNE ELEŞTİRİ

"Fenerbahçelilerin de Beşiktaş'ın adını kullanarak federasyon ile problemleri gündeme getirmekten başka amacı olmayan açıklamadan üzüntülü olduğunu düşünüyorum. Kulübü temsil eden kişinin yapacağı açıklamaların yerine oturması gerektiğini, ağırlığı olması gerektiğini düşünüyorum."

"AMAÇLARI BEŞİKTAŞ'A ULAŞMAK OLSUN"

"Beşiktaş ile uğraşmayı bıraksınlar. Beşiktaş apayrı bir yerde. Beşiktaş'a ulaşmayı amaç olarak belirlerler ise Türk futboluna daha fazla katkı verirler. Biz penaltıların peşinde koşmazken, onlar merdiven boşluklarını bahane ederek Türk sporuna katkı vermiyorlar."

"HADLERİNİ BİLSİNLER"

"Kendi camialarını bile üzdüklerinin farkında değillerse, söyleyecek bir şey yok. Beşiktaş'tan uzak dursunlar, hadlerini bilsinler, kendi işlerine baksınlar. Biz sadece kendi işimizi yapıyoruz."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (19 Haziran 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.