comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi: ''Pepe 5 golü engellese 7.5 milyon TL''

10 Temmuz 2017, Pazartesi 10:10
Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi: ''Pepe 5 golü engellese 7.5 milyon TL''

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı takımda yaşanan son gelişmeleri Habertürk Gazetesi'ne aktardı.

FutbolArena - BJK Transfer çalışamları kapsamında görüşmelerini yoğunlaştırırken siyah beyazlı kulüpte ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, yaptığı söyleşide amatör şube kararları ve Pepe transferindeki eleştirilere cevap verdi.


Beşiktaş'tan transfer çalışmaları


Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi Pepe transferinden birçok konuya açıklık getirdi. Habertürk Gazetesi'ne konuşan Ahmet Nur Çebi'nin sözleri;

- "Pepe'ye parayı buluyorlar da amatör sporlara mı bulamıyorlar" diyorlar...
''PEPE 5 GOLE ENGEL OLSA 7.5 MİLYON YAPAR''

"Pepe 5 maçta 5 gole engel olsa Avrupa'da 7.5 milyon lira yapıyor. Pepe geldiği zaman on bin tane daha kombine satabilirsin, forma satabilirsin. Ben diğer sporları aşağılamıyorum ama maalesef toplumun tercihleri var. Parasını harcadığı, keyif aldığı konular var. Ben de bunu dikkate almak zorundayım. Voleybol takımının maçlarını ortalama 24-25 kişi seyretmiş. Bunu benden istemek haksızlıktır. Camia mutsuz, salonlarda taraftar yok. Gaza gelinecek yerler değil buraları. Gaza gele gele bugünlere gelindi zaten."


Beşiktaş'tan amatör şube kararı


''47-48 MİLYON EURO AÇIK VERİYORUZ''

"İşin acı tarafı bu şubeler için de faiz ödüyoruz. Gelirimiz zaten yok. Filin züccaciye dükkanına girip her tarafı kırmasına benziyor bu iş. Örneğin bayan voleybol: 1 milyon 400 bin lira geliri var. 'Bu bütçeyle oynayın, sponsor bulun' dedik. Arkadaşlar kendi yağlarıyla kavrulacakları bir kadro yapıp da 'Biz böyle yaşayabiliriz' derlerse devam edebiliriz. 47-48 milyon lira açık veriyoruz amatörlerde. Sonra gidiyoruz yüzde 18-20 faizle para bulup ödüyoruz. 48 oluyor 58... 58+48 devam ediyor. Seneye bir 48 daha ekle 106! Sonra ona da yüzde 20 faiz ekle; 126. Bitmiyor! Seneye bir 50 daha geliyor. Başa çıkılacak gibi değil."

- Amatör şubelerle ilgili kararınız belli oldu mu?

"Henüz bir karar alamadık. Bu şubelerin kapanmasını federasyonlar ve bizim camiamızdan da bazıları istemiyor. Ama hepsi değil. 100 üzerinden 90'ı 'Sizi anlıyoruz' diyor. Biz donduralım mı, Türk oyuncularla mı yola devam edelim ikilemindeyiz. Şu anda tekrar hesapları yaptırıyoruz. Gelirini aşmadan ligde mücadele edecek şubelerle yola devam edebiliriz."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!