comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Ahmet Ateş, Konyaspor'a dava açıyor

08 Ağustos 2017, Salı 18:25
Beşiktaş'ta Ahmet Ateş, Konyaspor'a dava açıyor

Beşiktaş'ta Vodafone Park Koordinatörü Ahmet Ateş, Konyaspor'un resmi siteden yönelttiği suçlamalar nedeniyle dava açacağını açıkladı.

FutbolArena - Beşiktaş - Atiker Konyaspor, Süper Kupa maçının ardından saha olaylarının yankıları devam ediyor. Konyaspor bugün resmi siteden yayınladığı yazı ile Beşiktaş cephesini suçlarken, Vodafone Park Koordinatörü Ahmet Ateş kendisi hakkında ortaya atılan iddialara tepki gösterdi.
 

Ahmet Ateş'ten Konyaspor açıklaması


Konyaspor açıklamasında, "Başından yaralandığı iddia edilen Beşiktaş Vodafone Park Koordinatörü, başkan yardımcımıza ve kalecimize sözlü olarak sataşmış, peşi sıra sahaya çıkış tünelinin yanında kendi taraftarlarına dönerek üç kez “siz de inin saldırın” diyerek seyircileri kışkırtmıştır." ifadelerini kullanmıştı.

"ATFEDİLEN SUÇLAR İFTİRADIR"
Konyaspor'a dava açacağını belirten Vodafone Park Koordinatörü Ahmet Ateş suçlamalara şu sözlerle tepki gösterdi:

"Atiker Konyaspor'un bugün resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, Samsun Yeni 19 Mayıs Stadı'nda oynanan Süper Kupa maçının ardından şahsıma atfedilen, A. Konyaspor başkan yardımcısına ve kalecisine sözlü olarak sataştığım ve Beşiktaş taraftarlarını sahaya inmeleri için tahrik ettiğim ifadeleri bütünüyle asılsız ve iftira niteliğindedir. Bu açıklamalarla ilgili gerekli hukuki haklarımı kullanarak yasal işlem başlatacağımı kamuoyuna saygıyla belirtirim."

Beşiktaş Futbol A Takım Medya Sorumlusu Selim Şakarcan ise Atiker Konyaspor Kulübü'nün yapmış olduğu "Kulüp medya sorumlusu, futbolcularımıza ve yöneticilerimize küfürler savurmuştur." açıklamasıyla ilgili "Konyaspor Kulübü'nün bugün resmi internet sitesinden şahsımla ilgili yapılan iddialar tamamen asılsızdır." ifadelerini kullandı. 
 

Selim Şakarcan'dan Konyaspor açıklamaları


Selim Şakarcan, karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte yaşanan olaylar başta futbolcuların olmak üzere kimsenin zarar görmemesi ve gerginliğin sona ermesi adına elinden gelen çabayı sergilediğini belirttiği açıklamasında şunları kaydetti:

"Olaylar sırasında sahaya girip bizlere saldıran taraftar kılıklı 'vandallara sözlü tepkim dışında; Konyaspor Kulübü'nün asılsız iddialarında yer alan futbolcularına ve yöneticilerine küfürler savurmam söz konusu değildir. Aksine flaş röportaj alanında ve soyunma odası koridorunda karşılaştığım Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, takım kaptanı Ali Çamdalı ve medya sorumlusu Seyit Ali Gülcan'ı tebrik ettiğime de bizzat kendileri şahittir. Konyaspor Kulübü tarafından yapılan açıklamalarla ilgili gerekli hukuki haklarımı kullanarak yasal işlem başlatacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum."

Beşiktaş ile ilgili haberleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (23 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.