comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Adriano takımdaki en cimri futbolcuyu açıkladı

13 Kasım 2017, Pazartesi 01:30
Beşiktaş'ta Adriano takımdaki en cimri futbolcuyu açıkladı

Beşiktaş'ın başarılı futbolcusu Adriano'dan çarpıcı açıklamalar! Brezilyalı yıldız Şenol Güneş, şampiyonluk yarışı hakkında konuşurken, takımdaki en cimri futbolcuya verdiği cevapla da herkesi güldürdü. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Adriano milli maçlar nedeniyle lige verilen arada takımın durumu, şampiyonluk yarışı ve hocası Şenol Güneş hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Beyaz TV'ye konuşan Adriano'nun açıklamaları şu şekilde:
 

Beşiktaş şampiyon olur mu? (2017/18)


Beşiktaşlı futbolcu Adriano şampiyonluk yarışıyla ilgili yaptığı açıklamada, ""Buraya gelmeden önce uzun ve kupalarla dolu kariyerim oldu. Kariyerimi aynı şekilde devam ettirmek için bu büyük kulübe geldim. Ne mutlu ki, Beşiktaş'taki kariyerime kupayla başladım çok mutluyum. Geçen senelerde olduğu gibi yeniden şampiyon olmak istiyoruz. Galatasaray gibi birçok takım ligde kadrosunu iyi yapılandırdı. Çok kaliteli oyuncular var ve geçen seneye göre yüksek kaliteli bir mücaadele var. Bu mücadele sonuna kadar devam edecek, bizim hedefimiz şampiyonluk." ifadelerini kullandı. 

"ŞENOL GÜNEŞ SUYUMUZU ÇIKARIYOR"
"Şenol Güneş'in ısracı ve inatçı bir yapısı var. Sırf ısrarcı olması da yetmiyor. Çünkü oyuncuların da bu yapıda olması lazım. Hoca çok büyük faktör. İnatçı ve ısrarcı yapısıyla bizim üzerimizde tatlı bir baskı oluşturuyor. Her oyuncunun tabiri caizse çıkarabildiği kadar suyunu çıkarıyor."

"OYUNCULARIN MAÇ SEÇTİĞİNE İNANMIYORUM"

"Bence oyuncuların maç seçtiğine inanmıyorum. Hiçbir oyuncu o maçı oynamadan bir sonraki maçı düşünmez. Böyle bir şeyi yapıyorsak hata yapıyoruz demektir. Ancak büyük takımlarda bu tür baskılar normal, biz bunlara alışkınız. Biz bunları en iyi şekilde değerlendirip avantaja .evirmek istiyoruz. 
 

Beşiktaşlı Adriano'dan yabancı sınırı açıklaması


Adriano, Türk futbolunda son dönemde en fazla tartışılan konulardan biri olan yabancı kuralı hakkında,"Son yıllarda Türkiye Ligi'nin kazandığını hissediyorum. Şu anda ben bu kural sayesinde buradayım. Burada olsam da belki de oynamıyor olacaktım. Bence iyi bir benzetme olurdu. Mantalite ve oyun tarzı olarak Barcelona'ya benziyoruz. Güzel bir benzetme olmuş." diye konuştu. 
 

Beşiktaş'ta Adriano'nun sözleşmesi ne zaman bitiyor?


Adriano, Beşiktaş'taki sözleşmesi ve geleceği hakkında şu ifadeleri kullandı: "2 yıl daha kontratım var. Ondan sonrası için bir plan yapmadım. Oynayabildiğim kadar oynamak istiyorum. Geriye baktığım zaman pişman olmamak için. Tabi ondan sonrası için yöneticilik gibi bazı kurslar alıyorum. Tabi önemli olan bugün ve bugünü tadını çıkarmak, iyi futbol oynamak." 

ADRİANO İLE TEK KELİMELİK CEVAPLAR!

En sevdiğin Türk yemeği?
- Baklava ve döner. 

En korktuğun şey?
- Uçak

En son ne için ağladın?
- Ben çok ağlak bir adamım. Film izlerim ağlarım. 

Elinde sihirli değnek olursa neyi değiştirmek isterdin?
- Açlık. 

En yakışıklı futbolcu kim?
- Ben (gülüyor)

En bonkör?
- Pepe

En cimri
Çok var. 

En iyi giyinen?
Ricardo Quaresma. 

En kötü giyinen?
Çok var. (gülüyor)

Beşiktaş taraftarı?
- Aşk

Fikret Orman
- Patron

Şenol Güneş
- Baba

İstanbul
- Mükemmel

Pepe?
- Arkadaş

Quaresma?
- Dost


Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)