comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlılara Konyasporlu taraftarlardan İzmir Marşı tepkisi

06 Ağustos 2017, Pazar 20:44
Beşiktaşlılara Konyasporlu taraftarlardan İzmir Marşı tepkisi

Beşiktaş - Atiker Konyaspor maçı öncesi siyah beyazlı taraftarların İzmir Marşı söylediği sırada Konyaspor taraftarları tepki gösterdi. 

FutbolArena - Beşiktaş - Konyaspor Turkcell Süper Kupa finali öncesi iki takım taraftarları arasında büyük bir gerginlik yaşandı. Samsun'da maç öncesi iki takım taraftarları tribündeki yerlerini aldıktan sonra maçın başlamasına kısa bir süre kala Konyaspor tribünlerinden Beşiktaş taraftarlarına sözlü sataşma gerçekleşti. 


Beşiktaş - Konyaspor maçı öncesi olay


Beşiktaş taraftarları, Atiker Konyaspor ile oynanacak olan Süper Kupa finali öncesinde tribünlerde İzmir Marşı söylemeye başlayınca, Konyaspor taraftarları ıslık ve protestolarla tepki gösterip siyah beyazlı tribünlere doğru yabancı madde fırlattı. Beşiktaş taraftarları ise Samsun'da maç öncesinde "Türkiye Laiktir, Laik kalacak" diye bağırdı. 

"PKK DIŞARI TEZAHÜRATI"
Konyaspor taraftarları bunun yanı sıra Beşiktaşlı taraftarlara "PKK dışarı diye bağırarak. Ya Allah Bismillah Allah'ü Ekber." şeklinde tekbir getirdi. 

BEŞİKTAŞ'IN PANKARTLARI NEDEN ALINMADI?

Ajans Beşiktaş'ın haberine göre İstabul'dan otobüs konvoyu içe Samsun'a çıkarma yapan Beşiktaş taraftarları, bu maç için başta "Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa" olmak üzere birçok pankart hazırladı. Ancak stadyum görevlileri bunun için önceden izin alınması gerektiğini bildirerek girişleri engelledi.

Samsun Emniyeti geçtiğimiz gün yayınladığı açıklamada maçtan 24 saat önce maça getirelecek olan pankartlar ile başvuruda bulunulması gerektiğini duyurmuştu.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.