comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı Talisca için Çin'den flaş transfer açıklaması

16 Aralık 2017, Cumartesi 19:07
Beşiktaşlı Talisca için Çin'den flaş transfer açıklaması

Beşiktaş'ta kiralık olarak forma giyen Talisca'nın Çin'e transfer olacağı söylentilerinin ardından Beijing Guoan'dan açıklama geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ta sezon sonunda Talisca'nın takımda kalıp kalmayacağı merak edilirken, geçtiğimiz günlerde yıldız futbolcu için Çin'den 25 milyon euro değerinde bir transfer teklifi yapıldığı iddia edilmişti. Bonservisi Benfica'da olan Talisca için Beijing Guoan'ın 25 milyon euro teklif ettiği öne sürülürken, Çin kulübünün yöneticisi Li Ming bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. 


Talisca Çin'e mi transfer oluyor?


Beşiktaş'ta kiralık olarak forma giyen ve sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Anderson Talisca için 25 milyon euro teklif ettiği iddia edilen Beijing Guoan kulübünden açıklama geldi. 

Beijing Guoan kulübü yöneticisi Li Ming yaptığı açıklamada, "Her transfer döneminde söylenetiler olacaktır. Bunun önüne geçemezsiniz. Ancak şu anda basında bizim hakkımızda çıkan iddiaların çoğu gerçek dışı." diye konuştu.
"TAKIMIN KÜÇÜLMEYE İHTİYACI VAR"

Li Ming takımın durumuyla alakalı yaptığı açıklamada ise, "Şunu net olarak söyleyebilirim ki, şu anda seçim yapmak için en doğru zaman değil. Takip ettiğimiz bazı oyuncular var ama biz Çin Futbol Federasyonu'nun kararları doğrultusunda hareket etmek zorundayız. Ayrıca hocamızla da konuştuk ve görüş birliğine vardık. Takımın belirli oranda küçülmeye ihtiyacı var. Takım hem kalabalık, hem de yaş ortalaması fazla. Uzun vadede yüksek yaş ortalaması takımları geriye götürür. Biz bu yüzden takımın yaş ortalamasını aşağı çekmek istiyoruz." diye konuştu. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (25 Mart 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.