comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı Quaresma'dan Ali Palabıyık açıklaması! "Hakem orada..."

11 Eylül 2017, Pazartesi 17:31
Beşiktaşlı Quaresma'dan Ali Palabıyık açıklaması!

Beşiktaşlı futbolcu Quaresma, Karabükspor maçında hakem Ali Palabıyık ile çarpışmasının ardından bu hareketi bilerek yaptığına yönelik iddialara cevap verdi. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın, Spor Toto Süper Lig 4. haftasında oynadığı Karabükspor maçında, müsabakanın son dakikalarına doğru Quaresma'nın Ali Palabıyık ile çarpışması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Spor yazarlarının bir bölümü Quaresma'nın Ali Palabıyık'a bilerek çarptığını söylerken, Portekizli futbolcu konuyla ilgili olarak resmi açıklama yaptı. 
 

Karabükspor - Beşiktaş maçı Quaresma Ali Palabıyık çarpışması


Beşiktaş'ın, Spor Toto Süper Lig 4. haftasında deplasmanda Karabükspor'u 4-0 mağlup ettiği maçın son dakikalarında hakem Ali Palabıyık ile çarpışan Quaresma, bu hareketi bilerek yaptığına yönelik iddialara kendisine ait sosyal medya hesabından yanıt verdi. 

"BİLEREK ÇARPMADIM"
Son maçta hakemle yaşadığım olay bilerek yaptığım bir hareket değildi. Zaten hakem de bunu böyle kabul etti. Şu anda aramızda hiçbir sorun yok. Ben bir profesyonelim. Yüksek konsantrasyonla oynuyorum ve sahada takımım için her şeyi veririm. Beni tanıyanlar yüksek konsantrasyonla oynadığımı bilir. Kendimi kaptırabiliyorum. Ancak her rakibe saygılyıım. Unutulmasın ki, yakın zamanda sahaya bir adamın bıçakla girdiği olayda sorunun çözülmesi için sessiz kaldım. Ben bu tür davranışları hiçbir şekilde doğru bulmam. Ben her kulüpten dost edindim. Hayatımda bundan sonra da böyle olacak.


Beşiktaşlı Quaresma'ya Ahmet Çakar'dan Ali Palabıyık sözleri


Karabükspor - Beşiktaş maçının son dakikalarında Ricardo Quaresma ile Ali Palabıyık'ın pozisyonunda hakem Ali Palabıyık'ın yerde kalmasıyla ilgili Ahmet Çakar son derece ağır eleştirilerde bulundu. 

"QUARESMA BİLEREK ÇARPTI"

Quaresma, Ali Palabıyık'a arkadan bilerek isteyerek omuz atarak düşürmüştür. Malaesef bizim programımızda olmadığı gibi basında da bir şey görmedim. Yemini billah ediyorum. Günahım varsa Allah bana ahirette hesabını sorsun. Haklıysam da Allah Quaresma'dan hesabını sorsun. 

"TÜRK HAKEMLİĞİNE ATILMIŞ BİR DARBE, TOKATTIR BU"

Hakem Ali Palabıyık, Quaresma'nın görüş açısı içerisinde. Quaresma hem topu, hem hakemi aynı açıda görüyor. En son Ali Palabıyık'a vurup, yön değiştirip devam ediyor. Ali Palabıyık'a arkadan gelen darbe. O bunun analizini yapamaz. Yardımcı hakem ve dördüncü hakem de bunun analizini yapamaz. Eğer Türkiye'de futbolun ahlaklı oynanmasını istiyorsak, Quaresma'nın yaptığı bu harekete ceza vermelidir. Türk hakemliğine atılmış darbe, atılmış tokat var. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.