comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı Oğuzhan'ı Arda Turan mı milli takımda istemedi? 'O varsa ben gelmem' şok iddia!

28 Ağustos 2017, Pazartesi 01:26
Beşiktaşlı Oğuzhan'ı Arda Turan mı milli takımda istemedi? 'O varsa ben gelmem' şok iddia!

Beşiktaşlı Oğuzhan Özyakup'un milli takıma alınmamasının perde arkasında Arda Turan'ın olduğu iddia edildi. 

FutbolArena - Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup'un milli takıma alınmaması spor kamuoyunda büyük tartışma konusu oldu. Oğuzhan, Bursaspor maçının ardından yaptığı açıklamada bu karara çok şaşırdığını ve üzüldüğünü dile getirdi. Öte yandan Oğuzhan'ın milli takıma alınmamasında Arda Turan'ın payı olduğu iddiası gündemde bomba etkisi yarattı. 
 

Beşiktaş'ta Oğuzhan neden milli takıma alınmadı?


Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup'un milli takıma alınmaması kamuoyunda büyük tartışmaya yol açarken, bu konuyla ilgili ortaya atılan Arda Turan iddiası gündemi sarstı. Beyaz TV yorumcusu Ahmet Çakar, Arda Turan'ı ima ederek, "Oğuzhan'ın milli takıma alınmama sebebi, milli bir futbolcunun Lucescu'ya Oğuzhan alınmazsa geri dönerim şartından kaynaklanıyor." iddiasını ortaya attı. 

Ahmet Çakar'ın bu iddiasının ardından stüdyoda bir anda büyük tartışma yaşandı. Çakar, Arda ismini kullanmamasına rağmen yorumcular onu işaret ettiği için Çakar'a tepki gösterdi. Devamında ise Ertem Şener, "Eğer böyle bir şey varsa ben adımı değiştiririm. Kesinlikle yok, bunlar yalan." diye konuştu. 
Söz konusu iddiada Arda Turan'ın, Fatih Terim'le kavgalı olduğu dönemde Oğuzhan'ın Terim'in yanında saf tuttuğunun bu sebeple Arda'nın o günden bu yana Oğuzhan'a tavırlı olduğu kaydedildi. 
 

Beşiktaş'ta Oğuzhan'dan milli takım açıklaması


Beşiktaş'ın takım kaptanı Oğuzhan Özyakup, Bursaspor maçının ardından milli takıma alınmamasıyla ilgili son derece flaş açıklamalarda bulundu. 

Yıldız futbolcu, "Milli takım hocasıyla yaptığımız konuşmada bana kampta görüşürüz demişti. İnsan başka şeyler arıyor arkasında. Tabi kırgın değilim ama üzüldüm. Beklemiyordum bu kararı. Milli takıma çağrılmadığım için üzüldüm. Hepimiz ülkemizi seviyoruz ve milli forma her futbolcunun hayali. Daha çok çalışıp yeniden milli takıma çağrılmak istiyorum. Her karara saygım sonsuz ama beklemediğim bir durum oldu." ifadelerini kullandı. 

"TELEFONLA ARAYANLAR OLDU"
Milli Takım'a seçilmedikten sonra Milli Takım'daki arkadaşlarıyla bu konuyu görüşüp, görüşmemesinin sorulması üzerine yıldız futbolcu, “Görüştük. Avrupa Şampiyonası'nda 40 gün kamp yaptık. Telefonla arayan tabi ki oldu. Sağolsunlar beni yalnız bırakmadılar. Kararlara da saygım sonsuz” diye cevap verdi.

"TARAFTARLARIN YAPTIKLARI BENİ DUYGULANDIRDI"

Taraftarının kendisine olan desteğinin ve açılan pankartın hatırlatılması üzerine başarılı oyuncu,” Onları mahçup etmemek için elimden geleni yapıyorum. Daha da iyisini yapmaya çalışacağım. Bugün yapılanlar beni duygulandırdı. Böyle bir aileye sahip olduğum için şükrediyorum” açıklamasını yaptı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)