comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı Oğuzhan Özyakup neden Milli Takıma alınmadı?

28 Ağustos 2017, Pazartesi 11:07
Beşiktaşlı Oğuzhan Özyakup neden Milli Takıma alınmadı?

Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup'un Milli Takıma alınmaması tartışılırken, Lucescu'nun yardımcısı Tayfur Havutçu konuyla ilgili açıklama yaptı.

FutbolArena - Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Oğuzhan Özyakup'un Milli Takıma seçilmemesi gündem yarattı. Bursaspor ile oynanan maç sonrası açıklamalarda bulunan genç futbolcu da konuyla ilgili şaşkınlığını dile getirdi. Milli Takım'da Mircea Lucescu'nun yardımcılığını yapan Tayfur Havutçu konuyla ilgili konuştu. 
 

Beşiktaş'ta Oğuzhan Özyakup neden Milli Takıma seçilmedi?


Habertürk'e konuşan Tayfur Havutçu, "Hocamız Oğuzhan'ı beğeniyor. Kaliteli bir futbolcu olduğunu söylüyor. Zaten kendisiyle de görüştü. Oğuzhan'ın alınmaması kötü oyuncu olduğundan değil. Sadece yaptığımız analizler neticesinde 2 maçta farklı tatkik anlayışlar ile oynayacağımızdan dolayı Oğuzhan'ı çağırmadık. Bundan sonraki süreçte Oğuzhan yine bizimle olacaktır" ifadelerini kullandı.
 

Ahmet Çakar'dan Oğuzhan Özyakup için Arda Turan iddiası


Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup'un milli takıma alınmaması kamuoyunda büyük tartışmaya yol açarken, bu konuyla ilgili ortaya atılan Arda Turan iddiası gündemi sarstı. Beyaz TV yorumcusu Ahmet Çakar, Arda Turan'ı ima ederek, "Oğuzhan'ın milli takıma alınmama sebebi, milli bir futbolcunun Lucescu'ya Oğuzhan alınmazsa geri dönerim şartından kaynaklanıyor." iddiasını ortaya attı. 

Ahmet Çakar'ın bu iddiasının ardından stüdyoda bir anda büyük tartışma yaşandı. Çakar, Arda ismini kullanmamasına rağmen yorumcular onu işaret ettiği için Çakar'a tepki gösterdi. Devamında ise Ertem Şener, "Eğer böyle bir şey varsa ben adımı değiştiririm. Kesinlikle yok, bunlar yalan." diye konuştu. 
Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)