comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı Gökhan Gönül: ''Nerem müzmin sakat?''

13 Ekim 2017, Cuma 10:07
Beşiktaşlı Gökhan Gönül: ''Nerem müzmin sakat?''

Beşiktaş'ta Gökhan Gönül, kendisi hakkında yapılan 'Müzmin sakat' yorumuna dar tepki gösterdi.

FutbolArena - Beşiktaş'ın sağ bek oyuncusu Gökhan Gönül, Milliyet Gazetesi'ne önemli açıklamalarda bulundu. Beşiktaş'a transferi büyük tartışma konusuna sebep olan Gökhan Gönül, kendisi hakkında yapılan 'Müzmin sakat' yorumuna dar tepki gösterdi.


Beşiktaşlı Gökhan Gönül'den önemli açıklamalar


Beşiktaş'ın tercübeli futbolcusu Gökhan Gönül, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sakatlığı atlattığını belirten Gökhan Gönül günden güne daha iyi olacağının siyallerini verdi.

''AĞRISIZ SIZISIZ 90 DAKİKA OYNAMAYI ÖZLEDİM''
“Ağrısız, sızısız bir 90 dakika oynamayı o kadar çok özledim ki bunu duygularla anlatmak mümkün değil. Aslında sakatlığım bir anda ortaya çıkmadı. Beşiktaş'a ilk geldiğim günlerde ufak bir sorunum vardı. Kaval kemiğimde hafif bir kırık vardı ve gittikçe ilerliyordu. Geçen sene ağrılara dayanabildim ama bu sene de devam etti. Dinlenince geçer diye düşündük fakat ağrılar dinmek bilmeyince ameliyata karar verdik. Doktorlar ‘tamamen kırılmadan müdahale edelim. Belki 5-6 hafta kaçırırsın ama sağlam dönersin' dediler. İyileşme süreci tamamen bitmedi. İki ayı geride bıraktık, tamamen hazır duruma gelmek için 1 aya daha ihtiyacım var. En kısa sürede 90 dakika oynayacak duruma gelmek istiyorum”

''DAHA İYİ OLACAĞIM''

“Hem medyada hem de sosyal medyada öyle bir sakatlık haberleri yapıldı ki, hiç üşenmedim geçmiş dönem maçlarıma baktım. Acaba ne kadar maç kaçırmışım dedim. Her sezon ortalama 38 maç oynamışım. Nasıl müzmin sakatım ben de çok merak ediyorum. Bir ay sonra sahalara şöyle veya böyle döneceğim diye iddialı konuşmak istemem. Bir oyuncu bir sezonda ortalama 40 maça çıkar ve bunun 5-6 tanesinde çeşitli nedenlerden dolayı performans düşüklüğü yaşanabilir. Her geçen gün fiziki olarak daha iyi olacağıma inanıyorum”

Gökhan Gönül, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin iki sesondur kötü olması sayesinde şampiyon oldukları yönündeki görüşler hakkında ise;

''HAVADA KALAN BİR ELEŞTİRİ''

“Bu bence çok havada kalan bir eleştiri. Ne yani biz Fenerbahçe ve Galatasaray ile geçen sene oynamadık mı? Fenerbahçe ile iki kere berabere kaldık. Galatasaray ile evimizde berabere kalıp, onların sahasında yendik. Ayrıca ligde derbileri kaybetsen de diğer maçları kazanarak şampiyon olabilirsin”

''HERKES GİBİ BEN DE OYNAMAK İSTERDİM''

“Porto ve Leipzig maçlarında yoktum. Orası ayrı bir kulvar. Herkes gibi ben de oynamak isterdim. Ama sonuç olarak iki maçı kazanarak Türk futbol tarihinde bir ilke imza attık. Eğer bütün maçları kazanarak gruptan çıkacaksak ben oynamasam da olur. Yeter ki Beşiktaş başarılı olsun”


Beşiktaşlı Gökhan Gönül'den Milli Takım açıklaması


“Fatih Terim'le maç kaybedilse yine aynı şeyler konuşulacaktı. Şimdi başka hoca var ve Dünya Kupası'na gidemedik. Yine aynı şeyler konuşuluyor. Biz hep günlük yaşıyoruz. Neler yapılması gerekir diye benim konuşmam doğru olmaz, çünkü faal bir futbolcuyum. Sonra birileri çıkıp, Gökhan kendi menfaatleri için böyle konuşuyor diyecektir. O yüzden bu konulara çok girmek istemiyorum”''GÜNLÜK YAŞIYORUZ''

“Fakat şunu da anlayamıyorum; Dünya Kupası'na son iki maça kadar neredeyse grubu lider bitirip, gidebilecektik ama bu şansımız İzlanda maçıyla elimizden uçtu gitti. İzlanda maçından sonra tüm Milli Takım futbolcularına çok ağır laflar edildiğini, tabiri caizse yerden yere vurulduğunu görüyorum. Bu ağır lafları söyleyenlere soruyorum... Bir önceki turnuvada Selçuk'un son saniye golüne hep birlikte sevinip, tek yürek olmadık mı? Arda'nın gözyaşlarıyla sahada rakibimizin maçının son iki dakikasını beraber bekleyip, hep birlikte sevinen bizler değil miydik? Başarı geldiğinde her şey güzel, herkes süper, gelmediğinde böyle mi olmalı? Bazen kazanırsın bazen kaybedersin tüm oyuncular elinden geleni yaptı ama olmadı.”

''TRABZONSPORLU KUCKA, BİLEĞİME BİLEREK BASTI''

“Görüntüler ortada. Ben yerdeyim, maç bitmiş. O oyuncuyla saha içerisinde sıkıntım olmamış ama durup dururken sert bir şekilde bilerek ayağıma basıyor. Ama kimse o basmayı konuşmuyor. Ben kalkıp tepki veriyorum o da onaylıyor ama bu kez başka bir oyuncu gelip tepki gösteriyor. Biz aslında olayı bitirmiştik. Bana rakibim haklısın diyor ve olayı kapatıyorum. Ama başkası gelip omuz atıyor. Durup dururken birine gidip ben niye tepki göstereyim. Bugüne kadar takımım ya da kendi menfaatlerim için rakibe haksızlık yapmamak adına çabaladım ve büyük ölçüde de başarılı olduğumu düşünüyorum. Fenerbahçe'de oynarken olayların tavan yaptığı sezonda bile Kadıköy'de Trabzonsporlu oyuncu kırmızı kart görmesin diye hakemi uyardım. Trabzon'a gittiğimde alkışlandım. Olayın başlangıcını kimse göstermiyor.”


Beşiktaşlı Gökhan Gönül'den Caner Erkin ve Anderson Talisca kavgası açıklaması


“15 sene boyunca çok kavga gördüm ama bunlar hep soyunma odasında kalmıştır. Soyunma odaları böyledir fakat oradan sızınca insanlar da üzerine katarak yorumlar yaptı. Şu an ben sizinle röportaj yaptığım sırada belki de Caner ile Talisca aynı masada yemek yiyordur. Bunlar gelip geçen şeyler. Tamamen kazanma hırsıyla ilgili”

''SOSYAL MEDYANIN CILKI ÇIKMIŞ''

 “Sosyal medyanın cılkı çıkmış. Sadece futbol olarak değil genel anlamda da sıkıntılar var. Hem en keyifli hem de en sıkıntılı bir alan. 60-70 kişiye dava açtığım durumlar oldu. Hakareti geçtim, aileye küfür edenler var. Bu dünyanın en önemli varlıkları olan anne, eşler ve çocuklara küfür edenler var. Dava açtıktan sonra özür diliyorlar. O zaman niye bunu yapıyorsun? Bence sosyal medyaya giren T.C. kimlik numarasıyla girmeli. Sokakta kimliksiz dolaşamadığın gibi burada da dolaşmamalılar. Hesaplar kime ait bilinmeli. Devlet büyüklerimiz inşallah bu duruma el atar”

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.