comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı futbolcular, Yasin Sülün ve kulüpten Konya'daki saldırı için açıklama

07 Ekim 2018, Pazar 17:51
Beşiktaşlı futbolcular, Yasin Sülün ve kulüpten Konya'daki saldırı için açıklama

Konyaspor - Beşiktaş maçında yaşanan olayların ardından saldırıya uğrayan Beşiktaşlı futbolcular Yusuf Can Abay ve Hazar Torunoğulları dışında, Beşiktaş U21 antrenörü Yasin Sülün, NTV'ye konuştular. 

FutbolArena - Konyaspor ile Beşiktaş arasında oynanan U21 maçında yaşanan olaylar ve Beşiktaşlı futbolculara yapılan saldırının ardından siyah beyazlı kulüpten açıklama yapıldı. 

Öte yandan Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu ise, Fırat Günayer'in haberine göre bu olaydan dolayı şikayetçi olacaklarını söyledi. 
 


Konyaspor - Beşiktaş U21 maç olayları


Öte yandan Beşiktaş U21 takımının teknik direktörü Yasin Sülün dışında futbolcular Yusuf Can Bay ve Hazar Torunoğulları da polise ifade verdikten sonra NTV'ye konuştular:
YASİN SÜLÜN: "BENİM YÜZÜMDEN ÇIKTI DİYORLAR AMA ALAKASI YOK"

Konyaspor hocası benim oyuncuma yumruk attı. Bana teslim edilen oyuncu darp edildi. Orada görevli olan kişi darp ediyor. Darp olduğu için şikayet edeceğiz. Maç bittikten sonra Konyaspor futbolcularının ve idarecilerinin bize karşı kin, nefret içinde saldırmalarına anlam veremiyoruz. Bana diyorlar ki, senin yüzünden olay çıktı.  Maç gergin olabilir ama maçtan sonra ben olayların içinde yokum."
YASİN SÜLÜN: "BENİM OYUNCUMA YUMRUK ATAMAZSINIZ!"

Tartışma olabilir. Sahadan atılabiliriz. Yenilebiliriz. Bunlar olur. Benimle de tartışabilirsiniz. Ancak maç bitti ve biz kendi kabuğumuza çekileceğiz. Orta sahadayız. Olaylar alevlendi. Benim oyuncumun annesi ağlayarak çıkıyor. Benim oyuncuma yumruk atamazsınız. Bu hakkı size kimse vermiyor. O zaman da ben sizden davacı olurum."

BEŞİKTAŞ FUTBOLCUSU YUSUF CAN ABAY: "KONYASPOR YÖNETİCİSİ BANA YUMRUK ATTI"

Maç içinde gerginlikler olabilir ama maç sonuna yansıdı. Yöneticiler dahil oldu. Bizim hocalarımız bizi ayırmak isterken, Konyaspor yöneticisi bana yumruk attı. İsmi Taner Ay. Yöneticiler oyuncuları ayırmalıydı. Yanlış yaptılar bence. 

Beşiktaşlı bir diğer futbolcu Hazar Torunoğulları ise, "Konyaspor teknik heyetindeki bir hoca bana yumruk attı. Keşke bunlar yaşanmasaydı." dedi. 

BEŞİKTAŞ'TAN RESMİ AÇIKLAMA:

Konyaspor-Beşiktaş U-21 Süper Lig müsabakasından sonra saha içinde futbolcularımıza yönelik saldırıyı kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz.

Görüntülerden de anlaşıldığı üzere, gencecik çocuklarımızın üzerine saldıran; taraftarı, sporcusu, teknik çalışanı ve/veya yöneticisinin hangi hırs, hangi nefret duygusuyla bu saldırıyı gerçekleştirdiği tüm kamuoyu için anlaşılamaz bir durumdur.

Böyle feci bir olayı Konya halkının ve Konyaspor camiasının da kabul etmesinin mümkün olmadığına  inanıyoruz.

Altyapı takımlarının futbolumuzun geleceği olduğu ve altyapılarda her şeyden önce iyi insan olmak ve centilmenlik ruhunun öğretilmesi gerektiği gerçeğinden hareketle, Konya'da yaşanan bu saldırı maalesef ki aynı zamanda Türk futbolunun geleceğine yönelik bir saldırıdır.

Sporun ruhuna aykırı bu saldırıda darp edilen sporcularımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.
Kulübümüz, suç duyurusu ve takibinde hukuki her türlü girişimde bulunarak sorumluların cezalandırılması için konunun takipçisi olacaktır.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)