comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı eski futbolcu Almeida'dan yıllar sonra gelen itiraf

14 Temmuz 2017, Cuma 20:00
Beşiktaşlı eski futbolcu Almeida'dan yıllar sonra gelen itiraf

Beşiktaşlı eski futbolcu Hugo Almeida, Portekiz basınına verdiği röportajda yıllar önceki Kasımpaşa - Beşiktaş maçı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaşlı eski futbolcusu Hugo Almeida, kariyerine Yunanistan'da AEK kulübünde devam ederken Portekiz basınına verdiği geniş röportajda geçmişte yaşadığı olaylarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye'de çok güzel günler geçirdiğini söyleyen Almeida, Kasımpaşa - Beşiktaş maçıyla alakalı yıllar sonra gündem yaratacak ifadeler kullandı. 
 

Beşiktaşlı eski futbolcu Hugo Almeida'dan Kasımpaşa maçında Fernandes'e saldırılmasıyla ilgili sözler


Beşiktaşlı eski futbolcu Hugo Almeida, 2012/13 sezonunda Kasımpaşa ile oynanan maçta bir taraftarın Fernandes'e saldırmasıyla ilgili olarak yıllar sonra önemli açıklamalarda bulundu. İşte Almeida'nın röportajından önemli kesitler:

"TÜRKİYE'DE MÜSLÜMANLAR İLE YAŞARKEN..."
"Türkiye'de Müslümanlar ile birlikte yaşarken uymanız gereken kurallar vardır ve bunlar da dinin bir parçasıydı. Gerçekten çok özeldi."

"HAKEME GÖRE FERNANDES'E SALDIRAN DEĞİL, BİZ HAKSIZDIK"
"Türkiye'de unutamayacağım günler geçirdim. Bu ülkede öyle bir şey var ki, insanlar için tuttuğu takımların kazanması sağlık ve yemekten bile önce geliyor. Böyle fanatizm görmedim. Gerçekten aşırıydı. Beşiktaş'ta oynadığım zamanlarda ateşli taraftarların etkisiyle hakemler baskı altına giriyordu. Gelen rakipler şaşkındı. Dostum Fernandes ile birlikte güzel geçirdik. Ancak fanatizm o kadar ciddi boyuttaydı ki, yakın arkadaşım Fernandes'e bir taraftar saldırmıştı. Hepimiz müdahale ettik. Seyirci kalamazdık. Bunlar da olabiliyor. Ancak hakeme göre Fernandes'e saldıran haklıydı, biz haksızdık. Verdiği kararlar bu yöndeydi çünkü. Gülünçtü gerçekten. Böyle bir şeyle ilk defa karşılaştım."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (18 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.