comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı Cenk Tosun'u Newcastle'da Rafa Benitez'e sordular

28 Kasım 2017, Salı 02:08
Beşiktaşlı Cenk Tosun'u Newcastle'da Rafa Benitez'e sordular

Beşiktaşlı Cenk Tosun'a talip olan Newcastle United'da menajer Rafa Benitez, Watford maçından sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş Transfer gündeminde sezon başından bu yana İngiltere'ye transferi söz konusu olan ve Newcastle United'ın talip olduğu Cenk Tosun hakkında menajer Rafa Benitez ilk kez konuştu. 


Beşiktaş'ta Cenk Tosun Newcastle'a mı transfer oluyor?


İngiltere Premier Lig'de Newcastle'ın, Watford'a 3-0 kaybettiği maçın ardından basın toplantısında forvet transferiyle ilgili konuşan Rafa Benitez'den önemli itiraflar geldi. Sky Sports'a konuşan Ünlü menajer yaptığı açıklamada, "Her sezon 20 gol atan bir forvet istiyorsanız 40 milyon pound. Ortalama bir forvetin ücreti de 15, 20 veya 25 milyon pound civarında. Bu paralar bizim için çok yüksek." diye konuştu. 

Diğer taraftan iyi bir forvet almanın çok yüksek maliyet olduğunu da itiraf eden Rafa Benitez, "Bazı gerçekleri konuşmak gerekir. Bunlar bizim için yüksek fiyatlar ve bunun bilincinde olmalıyız." diye konuştu. 


Beşiktaş'ın Newcastle'dan forvet Mitrovic ve Cenk Tosun takas transfer haberleri


Türkiye'de ilk kez FutbolArena'nın duyurduğu Beşiktaş yönetimi transferde harekete geçti. Sezon başından bu yana İngiliz kulüpleriyle adı anılan Cenk Tosun için yeni bir formül geliştirildi. Beşiktaşlı yetkililer Newcastle United'da forma giyen 23 yaşındaki Sırp forvet Alexandar Mitrovic'in transferi için girişimlere başladı. 
LİSTENİN BAŞINDA OLMASA BİLE

Newcastle United yönetimi ise Mitrovic'e karşılık Beşiktaş'tan Cenk Tosun'u istedi. Ayrıca Sırp forvetin yanında siyah beyazlılara 6-7 milyon euro civarında bir rakam ödenecek. Beşiktaş yönetimi bu fikre sıcak bakarken, yetkililer Londra'da Alexandar Mitrovic'in babasıyla oyuncunun şartları hakkında görüşme gerçekleştirdi. Beşiktaş eğer Sırp forvetin de şartlarına sıcak bakması halinde bu transferi alternatifleri arasına alacak. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)