comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı Cenk Tosun, Bitcoin ile yarışıyor

23 Aralık 2017, Cumartesi 09:36
Beşiktaşlı Cenk Tosun, Bitcoin ile yarışıyor

Beşiktaşlı Cenk Tosun göstermiş olduğu performan ile dünya gündemine oturdu, pazarda sürekli fiyatı yükselen bir mücevhere dönüştü. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın yükselen değeri Cenk Tosun, son dönemlerde ülkemizde ve Dünyada popüler olan sanal para birimi olan Bitcoin ile yarışıyor. Avrupa'da devre arası transfer gündeminin gözde oyuncularından olan Cenk Tosun'un piyasası gün geçtikçe yükseliyor.


Beşiktaş, Cenk Tosun'u devre arasında satacak mı?


Beşiktaş'ın yükselen değeri Cenk Tosun, sanal para birimi Bitcoin ile yarışıyor. Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, son dönemde ekonomi dünyasında büyük çalkantılar yaratan Dijital Para Piyasası ‘coin' lerdeki değer artışına benzer bir prim de Beşiktaş'ın golcüsü Cenk Tosun'dan geldi.

FİYATI SÜREKLİ YÜKSELEN BİR MÜCEVHERE DÖNÜŞTÜ
Sezon başında Beşiktaş'tan 10 milyon euroya Crystal Palace'a transfer olmak üzereyken, işlemlerin yetişmemesi üzerine elde kalan Cenk Tosun, gösterdiği performansla değerini neredeyse 4'e katladı. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde ve ligde gösterdiği ba- şarılı performanında büyük katkısı bulunan Cenk, dünya gündemine oturdu, pazarda sürekli fiyatı yükselen bir mücevhere dönüştü. 

BEŞİKTAŞ YÖNEİTMİNİN DOĞRU SYRATEJİSİ

Beşiktaş Yönetimi'nin de uyguladığı doğru strateji sayesinde her geçen gün alıcı- ları çoğalan yıldız golcü için C.Palace ve Newcastle United fiyatı 12 milyon eurolar düzeyine kadar çıkarttı. Daha sonra devreye giren Juventus 15 milyon euroluk bir sözlü teklifte bulundu. Ancak Başkan Fikret Orman ‘30 milyon pounddan 1 kuruş aşağıya olmaz” diyerek kafasındaki rakamı ortaya koydu. Orman gelen teklifleri geri çevirdi, Cenk'in kulüpte kalmasından yana olduğunu sürekli yineledi. 

''İSTİYORUZ AMA O KADAR PARAMIZ YOK''

Cenk Tosun'a talip olan Stuttgart'ın menajeri, “İstiyoruz ama o kadar paramız yok” diyerek Cenk'in ulaşılmazlığını ortaya koydu. Bu açıklamadan bir gün sonra da C.Palace'ın Hocası Roy Hodgson, “Cenk'i istiyoruz ama böyle bir hayale inanamam” ifadesini kullandı. Dün de İngiliz basınında Cenk Tosun için 35 milyon eurolar telaffuz edilmeye başlandı. Daily Mail, “Beşiktaş, Tosun için en az 35 milyon euro istiyor. Tottenham, Everton, M.City ve Juventus alıcı. Taliplerinin bu kadar çok ve zengin olması fiyatını yükseltiyor” diye yazdı.


Beşiktaş'ta Cenk Tosun'un Şampiyonlar Ligi'nde attığı goller


Beşiktaş'ın golcü yıldızı Cenk Tosun, bu sezon da Şampiyonlar Ligi'nin grup aşamalarındaki en güzel golünü atan isim oldu.

Geçtiğimiz sezon Vodafone Park'ta Beşiktaş'ın Benfica ile 3-3 berabere kaldığı mücadelede attığı rövaşeta golle grup maçlarının en güzel golünü atan Cenk Tosun, bu sezon da Porto'ya attığı golle, üst üste 2 yıl Şampiyonlar Ligi'nin grup aşamalarındaki en güzel golünü atmış oldu.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.