comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın yıldızı Ryan Babel, Fenerbahçe'ye meydan okudu

21 Eylül 2017, Perşembe 21:13
Beşiktaş'ın yıldızı Ryan Babel, Fenerbahçe'ye meydan okudu

Beşiktaşlı Ryan Babel, derbi öncesi "Kendimize güveniyoruz. Kendimize inanıyoruz. İnanıyorum ki oradan iyi bir sonuçla döneceğiz" diye konuştu.

FutbolArena - Beşiktaş'ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel, Fenerbahçe derbisi öncesi BJK TV'ye açıklamalarda bulundu.
 

Beşiktaş oyuncusu Ryan Babel'den Fenerbahçe ve Şampiyonlar Ligi açıklamaları


Ryan Babel, BJK TV'ye açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Hazırlık döneminden itibaren yavaş yavaş ritmimizi yakaladık. Sezonun ilk 2-3 maçında tatmin edici bir oyun oynamamıştık. Karabük maçıyla yavaş yavaş istediğimiz noktaya gelmeye başladık. Karabük galibiyeti özgüvenimizi oldukça yükseltti.
"BU SENENİN ZOR OLACAĞINI BİLİYORDUK"

Üst üste 2 sene şampiyon olduktan sonra bu senenin daha zor olacağını biliyorduk, çünkü rakipler bizden puan alabilmek için çok daha motive durumdalar. Gol atmak her zaman harika bir duygu. Karabük deplasmanı zaten zor bir deplasman, üstüne 10 kişi kaldık, maçı kazandıran golü atmak gerçekten özel bir duyguydu.

"PORTO MAÇI BİZE ÇOK İYİ BİR FİKİR VERDİ"

Nerede olduğumuzu görme açısından Porto maçı bizim için çok önemliydi. Porto maçı bize çok iyi bir fikir verdi. Gruplarda denge açısından en dengeli grup bence bizim grup. Her takımın şansı var, birinci de sonuncu da bitirebilir her takım. Avrupa kupalarında zihinsel hazırlık çok önemli. Özellikle grup aşamasını geçip eleme turlarına kaldığımız zaman taktiksel olarak çok akıllı olmanız gerekiyor.

"FENERBAHÇE KARŞISINDA KENDİMİZE GÜVENİYORUZ"

"Fenerbahçe maçında geçen sezonki gibi çok sıkı bir maç bekliyorum. Beşiktaş formasıyla ilk kez Fenerbahçe deplasmanına çıkacağım. Kendimize güveniyoruz. Kendimize inanıyoruz. İnanıyorum ki oradan iyi bir sonuçla döneceğiz."

"GOL SAYISI HEDEFİMİ SÖYLEMEYECEĞİM"

"Bazı hedeflerim var ama bunları medya ile paylaşmıyorum çünkü bu hedefleri tuttutamadığınızda iş size dönüyor. Medya size kötü bir sezon geçirdin diyor. Bu yüzden paylaşmıyorum."

"İDOLÜM THIERRY HENRY"

"Benim için en büyük idol Thierry Henry. Bence kariyerini erken sonlandırdı. Ama ben şanslıydım. Onu izledim, ona karşı futbol oynadım. Onunla futbol ile ile sohbetlerde bulunduö. bence açık ara bir numara ve örnek aldığım bir isim."

"BELGESELİMDE OYNATACAĞIM 3 BEŞİKTAŞLI FUTBOLCU"

"Sosyal medya ekibimle benimle ilgili bir belgesel yapmak için konuştuk. Sadece zamanlama ile ilgili emin değilim. Böyle bir fikir var ama zaman içinde olgunlaşacak. Çektiğim bütün videolarda Atiba, Cenk ve Atınç'ın rolü büyük. Utanmıyorlar. Oyuncuların çoğu karşısında kamera görünce bocalıyor. Nasıl davranacaklarını bilemiyorlar. Ama onlar kamera karşısında çok rahatlar. Benim çektiğim malzemeyi kötü amaçla kullanmayacağımı bildikleri için rahat davranıyorlar."

COME TO BEŞİKTAŞ VİDEOLARINA ÖVGÜ

"Come to Beşiktaş videosu tanıtım anlamında çok güzel oldu ve iyi bir fikirdi. Taraftarlarımızın yaptığı her pankart çok değerli. Büyük emek ortaya koyuyorlar. Destek olmak anlamında çok büyük gayretleri var. Hangi pankart olursa olsun önemli ve değerlidir."

Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (26 Nisan 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.