comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel'in bilinmeyen yönleri

11 Ağustos 2017, Cuma 23:21
Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel'in bilinmeyen yönleri

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel İstanbul'a geldi. Şilili yıldızın bilinmeyen yönleri ve transferin detayları. 

FutbolArena Detay - Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel, İstanbul'da! Şilili futbolcu 11 Ağustos Cuma günü akşam saatlerinde İstanbul'a gelerek büyük bir sevgi gösterisiyle karşılandı. Peki Medel nasıl bir futbolcu? Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel'i yakından tanıyalım.  Beşiktaş Transfer gelişmeleriyle ilgili tüm haberler FutbolArena'da! 
 

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel nasıl bir futbolcu?


Beşiktaş'ın Inter'den transfer ettiği Gary Medel, İstanbul'a gelerek siyah beyazlı taraftarlarda büyük bir heyecan yarattı. Stoper dışında aynı zamanda orta sahada ön libero pozisyonunda da görev yapan yıldız futbolcuyu kendi ağzından ve başkaları tarafından tanıtan sözler:

"BİR GÜN OYNARKEN KAFA DOĞRULTULMUŞ 3 SİLAH VARDI"
"Benim mahallemde Boca Juniors'un stadından daha fazla baskı vardı. Bir gün oynarken kafama doğrultulmuş 3 silah vardı."

"REFERANS ALDIĞIM İSİM ZANETTİ"

"Gattuso ile karşılaştırılıyorum ama ben Medel'im. Ben referans aldığım oyuncu Zanetti."

PİTBULL LAKABI HAKKINDA

"İnsanlar genelde pitbull'un kötü bir köpek olduğunu düşünr. Ancak ben farklı düşünüyorum. Pitbull agresif fakat sadık bir köpektir. Isırmak zorunda kalamdıkça ısırmaz."

"MAÇTAN SONRA BENİ ÖLDÜRMEK İSTEDİLER"

Medel, 14 yaşında amatör kümede oynadığı bir maç sonrası yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Maçın bitimine 2 dakika gol atınca galip geldik. Maçtan sonra herkes bana saldırdı. Taraftar ve oyuncular resmen beni öldürmek istediler. Herkes benimle kavga etmek istiyordu. Benim de yapacak başka bir şeyim yoktu. Ben de onlarla kavga ettim.""HAYATINI ORTAYA KOYUYOR"

Ünlü teknik adam Marcelo Bielsa ise Medel'in özellikle ikili mücadelelerdeki hırsına dikkat çekerek, ""Medel'in topu rakibinden alma isteği çok fazla. Öyle ki, her ikili mücadelede hayatını ortaya koyuyor." ifadelerini kullandı. 


Beşiktaş'ın Gary Medel transferi maliyeti


Beşiktaş'ın bir dönem Trabzonspor'un da istediği yeni transferi Gary Medel'in maliyeti belli oldu. Şilili futbolcunun transferi için Inter'e 2.5 milyon euro bonservis bedeli ödenecek  Siyah beyazlılar ayrıca Medel transferinin 2.5 milyon euro bonservis bedelini 5 taksitle ödeyecek. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)