comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Vida transferine iş adamlarından destek

26 Ağustos 2017, Cumartesi 09:52
Beşiktaş'ın Vida transferine iş adamlarından destek

Beşiktaş, Dinamo Kiev'den Vida'yı transfer etmek için ekstra destek alacak...

FutbolArena - Beşiktaş transfer konusunda son hamlesini Vida ile yapmak istiyor. Kartal Dinamo Kiev'in Hırvat stoperi Domagoj Vida'nın transferini bitirebilmek için elinden geleni yapıyor. Başkan Fikret Orman bu transfer için destek de alacak...


Dinamo Kiev, Vida için ne kadar bonservis istiyor?


Milliyet'in haberine göre transfer çalışmalarına son noktayı Vida ile koymak isteyen Beşiktaş Yönetimi, Kiev'e çıkarma yaptı. Siyah-beyazlı idareciler ocak ayı için futbolcuyla anlaşmasına rağmen tecrübeli oyuncuyu şimdi istedi. Vida'nın da bir an önce İstanbul'a gelmeyi düşünmesi transferi kolaylaştırdı.
 
Dinamo Kiev Başkanı Igor Surkis'in kulübün herhangi bir maddi sıkıntısının bulunmaması nedeniyle Vida'yı, Ocak ayında bedelsiz göndermek istediği fakat Hırvat oyuncunun bu duruma müdahale ettiği vurgulandı. Vida'yı çok seven Kiev Yönetimi'nin ise bu transfere izin verebileceği öğrenildi. Bu gelişmeler nedeniyle umutlanan Beşiktaş Yönetimi'nin her şeye rağmen işinin kolay olmadığı ortaya çıktı. Ocak ayında serbest kalacak olmasına rağmen Dinamo Kiev'in bu oyuncu için bir miktar para alacağı vurgulandı. Vida'nın, Kiev'den alacağı olan paradan vazgeçmesi durumunda bonserviste indirime gitmesi beklenen Ukrayna kulübünün yine de 1-2 milyon euro arası bir rakamı pazarlık masasına koyacağı vurgulandı.
 
İlk etapta Hırvat stoperi Ocak ayında almayı planlayan fakat Şampiyonlar Ligi'nde zorlu bir gruba düşmesi nedeniyle bir stoper transferine şart gözüyle bakan yönetim, pazarlıklara kuradan sonra başladı. Bu transfere son noktayı Kiev'de koymak için maddi imkanlarını zorlayacak olan Beşiktaş, Dinamo Kiev Yönetimi'ne yakın bazı Türk işadamlarını da devreye sokacak.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)