comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Vida transferinde merak edilen en önemli gerçek

16 Aralık 2017, Cumartesi 17:57
Beşiktaş'ın Vida transferinde merak edilen en önemli gerçek

Beşiktaş'ın Vida transferinde çarpıcı gerçekler! Siyah Beyazlı kulüple ön protokol yapan Hırvat stopere İngiltere'den tekliflerin gelmesi kafaları karıştırdı. Dinamo Kiev Başkanı Surkis ise Vida'ya bir öneride bulundu. 

FutbolArena Özel - Beşiktaş Transfer gündeminde son günlerde ismi en fazla konuşulan futbolculardan Domagoj Vida ile ilgili tüm gerçeklere FutbolArena ulaştı. Ocak ayında Beşiktaş'a gelip gelmeyeceği merak edilen Hırvat stoper için İngiliz kulüplerin devrede olması kafaları karıştırdı. Peki Vida'nın transferinde son durum ne? BJK Transfer Haberleri FutbolArena'da!
 

Beşiktaş Vida transferinde son dakika haberleri


Dinamo Kiev ile sözleşmesi sona eren Domagoj Vida, Partizan maçının ardından taraftarlara ve kulübe veda etti. Beşiktaş ile daha önceden ön protokol imzalayan yıldız futbolcunun Ocak ayında gelip gelmeyeceği ise tartışma konusu oldu. Zira başta Everton olmak üzere İngiltere'den 4 kulübün Hırvat stoperi transfer etmek istemesi işleri karıştırdı. Ancak bu noktada Beşiktaş'ın elinde çok güçlü bir silah var. O da ön protokol! Vida eğer Beşiktaş dışında başka bir takımla sözleşme imzalarsa siyah beyazlı kulübe tazminat ödenecek.

DİNAMO KİEV'İN VİDA TAKTİĞİ
Diğer taraftan ise Dinamo Kiev Başkanı Surkis Vida transferinden para kazanmak için Hırvat stoper ile yeni bir görüşme yaptı. Kulübüyle sözleşmesini uzatmayan Vida ile görüşen Surkis, Hırvat stopere "Eğer Beşiktaş'a değil de İngiltere'ye gitmek istiyorsan bizimle sözleşme yenile. Senin Beşiktaş'a olan tazimanıtı biz öderiz." önerisinde bulundu. 

Everton ile birlikte 4 İngiliz kulübünün talip olduğu Domagoj Vida ile görüşen Başkan Surkis, Hırvat stoperi bedava bırakmak istemiyor. Vida'nın yerini doldurmak için 10 milyon euro civarında para harcamak zorunda olduklarını söyleyen Surkis, Vida'ya yaptığı öneride "Senin Beşiktaş'a tazminatını biz ödeyelim. Eğer İngiltere'ye gideceksen bizim üzerimizden git. Çünkü senin yerini doldurmak için aşağı yukarı 10 milyon euro harcamamız gerekiyor dedi. Surkis, Vida'nın sözleşmesini uzatıp tazminattan çok daha fazla olan İngiltere'den gelecek olan yüksek miktardaki bonservis bedeliyle Vida'yı satmayı planlıyor. 

PEKİ VİDA NE DİYOR?

Tüm bu gelişmelere rağmen Vida, Dinamo Kiev'e herhangi bir olumlu yanıt vermedi. Daha önceden Beşiktaş'la ön protokol yapan Hırvat stoper, sezonun devam ettiği süreçte kendisiyle görüşen Dinamo Kiev yönetimine, "Beşiktaş'a sözüm var." yanıtını vermişti. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.