comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın transferi Gary Medel için Trabzonspor gerçeği

17 Ağustos 2017, Perşembe 12:06
Beşiktaş'ın transferi Gary Medel için Trabzonspor gerçeği

Beşiktaş'ın transfer ettiği Gary Medel için Trabzonspor'a menajerler tarafından iletilen rakam ortaya çıktı.

FutbolArena - Beşiktaş Transfer çalışmaları kapsamında Gary Medel'i kadrosuna kattı. Oyuncuyla uzun süre ilgilenen Trabzonspor'un, Gary Medel için menajer Özkan Doğan aracılığıyla 5 milyon Euro'ya anlaştığı iddia edilmişti. Habertürk Gazetesi'nden Atilla Türker, bordo mavili kulüpte menajerlerin transferdeki etkinliği hakkında bir yazı kaleme aldı.
 

Trabzonspor'un Medel transferinde menajer etkisi


Atilla Türker'in yazısından bir bölüm:

Gary Medel'i transfer edebilmek için Trabzonspor büyük uğraş verdi. Öyle ki 5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Medel'in Bordo-Mavili ekibe gideceği konusunda çok ciddi açıklamalar yapıldı. Ama iyi de, sonra ne oldu? Medel, 2,5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Beşiktaş'a transfer oldu. Dikkatinizi çekerim, 5 milyon Euro değil, 2,5 milyon Euro karşılığında... Üstelik 5 eşit taksitte.
Haliyle... Trabzonsporlu bazı kongre üyeleri sanal ortamdan isyan ettiler. Ne dediler? “Trabzonspor, Gary Medel için menajer Özkan Doğan aracılığıyla Inter'le 5 milyon Euro karşılığında anlaşırken... Aynı oyuncuyu Beşiktaş 2,5 milyon Euro karşılığında aldı” dediler.

Daha da önemlisi... Trabzonspor yönetim kurulu üyesi olan ünlü iş adamı Nevzat Aydın... Son zamanlarda yapılan transferlerle ilgili eleştiride bulunarak... Yine sanal ortamdan... Taşı gediğine koydu. Birilerine laf soktu. “Trabzonspor'a Kucka'yı kim getirmişti acaba?” diye sordu.

Aydın'ın da bildiği ve hatırlattığı gibi...Kucka'yı getiren de yine Özkan Doğan'dı. Ve 5 milyon Euro karşılığında!

Fazla söze gerek yok... Bizde bu menajerler... Ve de bu menajerlere göz yuman bazı insanlar olduğu sürece... İşimiz çok zor.

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)