comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın transferdeki gözdesi Aboubakar, Porto'da döktürdü

12 Temmuz 2017, Çarşamba 17:49
Beşiktaş'ın transferdeki gözdesi Aboubakar, Porto'da döktürdü

Beşiktaş'ın yeni sezonda tekrar kadrosuna katmak istediği Vincent Aboubakar, Porto'nun Rio Ave ile oynadığı hazırlık maçında performansıyla teknik heyeti etkiledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın yeni sezonda yeniden transfer edip edemeyeceği merak edilen Vincent Aboubakar, Porto ile çalışmalara başladı. Kamerunlu futbolcu Porto'nun, Rio Ave ile oynadığı ve 4-0 kazandığı hazırlık maçında performansıyla parmak ısırtırken, 1 de gol attı. BJK Transferi gelişmeleriyle ilgili tüm haberler FutbolArena'da! 
 

Beşiktaş'ın transfer etmek istediği Aboubakar'ın golleri


Beşiktaş'ta geçtiğimiz sezon elde edilen şampiyonlukta önemli bir pay sahibi olan ve özellikle Avrupa kupalarında attığı gollerle takımına büyük katkı sağlayan Aboubakar, transfer sürecinde takımı Porto'ya geri döndü. Portekiz kulübüyle yeni sezon hazırlıklarına katılan Kamerunlu golcü, Porto ile Rio Ave arasında oynanan hazırlık maçında performansıyla teknik heyeti etkiledi. 

Kamerunlu golcü, Porto'nun 4-0 kazandığı Rio Ave maçında yüksek performansının yanı sıra 1 gol atmayı başardı. Aboubakar'ın performansından yeni teknik direktörü Sergio Conceiçao'nun da son derece memnun olduğu kaydedildi. 

 

Beşiktaş'ın Aboubakar transferi ne oldu?


Beşiktaş'ta geçtiğimiz sezon kiralık olarak forma giyen Aboubakar'ın transferiyle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Ahmet Ürkmezgil, Beşiktaş'ın transferde geri adım atıp atmadığı sorusuna "Bu transfer konusunda geri adım atma lafını ben pek anlayamadım. Bizim zaten ileri adımımız yoktu o konuda. İyi bir futbolcu. Abuobakar'ı kim istemez ki. Abuobakar bizim oyuncumuz, çok güzel maçlar çıkardı. Bütün bunları yaparken imkanlar bizim elimizde değil. Dolayısıyla paranın çok önemli rol oynadığı noktada da bizim kendi şartlarımızı düşünüyor olmamız lazım. Şu anda ilk baştan daha değişik bir durum olduğunu ben düşünmüyorum. Zaten bizde de transfer konusunda aynı anda doğru bilgiye sahip olmak mümkün değil. Çünkü bu işi bizzat takip eden başkan ve yönetici arkadaşlarımız 'Şu şöyle olacak, bu böyle olacak' deme şansına sahip değiller. Ne geldi diye, ne de gitti diye kesin bir şey konuşamayız. Bizim de gerçekleştiği anda haberimiz olabiliyor" açıklamasında bulundu.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!