comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın transferde eski gözdesi: 'Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzon beni istiyor'

24 Haziran 2017, Cumartesi 21:49
Beşiktaş'ın transferde eski gözdesi: 'Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzon beni istiyor'

Beşiktaş'ın geçtiğimiz yıl transfer gündemine gelen Mbokani, Olympiakos'a transferi gerçekleşmeyince kariyeriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kongolu futbolcu Türkiye'den teklifler aldığını söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın geçtiğimiz yıl transfer gündemine gelen Dinamo Kiev'in forveti Mbokani, Olympiakos'a transferinin gerçekleşmemesinin ardından açıklamalarda bulundu. FutbolArena editörlerinin derlediği haberde; Dinamo Kiev'deki kariyerine devam etmeyecek olan 31 yaşındaki Kongolu futbolcu Türkiye'den teklifler aldığını ve Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un kendisine ilgisini olduğunu söyledi. 


Beşiktaş'ın transferdeki eski gözdesi Mbokani Türkiye'ye mi geliyor?


Olympiakos'un kapısından dönen ve sağlık kontrollerinden geçemeyen Mbokani kariyeriyle ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye'den tekifler var. Geçtiğimiz yıl Beşiktaş'a çok yaklaşmıştım. Şimdi de Türkiye'den teklifler var. 3 büyük kulbün bana ilgisi olduğunu söyleyebilirim. Aceleci davranmayacağım ama yeni sezonda Türkiye'de oynayabilriim." diye konuştu. 

Mbokani, yeni sezonda Türkiye'nin 3 büyük kulübü Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un kendisiyle ilgilendiğini dile getirdi. 
GÜNTEKİN ONAY'DAN MBOKANİ YORUMU

Mbokani ise enteresan bir santrfor. Zlatan tarzı ilginç ve spektaküler goller-vuruşlar yapabilen bir oyuncu. Atletik ve güçlü. Gol arayan ve tırmalayan bir santrfor. Belçika Ligi'nde oynarken süper işler yaptı. Stoperlerin üzerinden çıkıp kafa vurabiliyor. Bitiricilikte sağ ayağı iyi ancak sol ayağı hiç yok. Geçen yıl Premier Lig'de zayıf Norwich City'de zaman zaman iyi işler yaptı. Üst seviye futbolda olmasa bile Süper Lig'de Şenol Güneş'in çalıştırdığı bir takımda iş yapabilir. Rakip savunmaları rahatsız edecek tipte bir oyuncu. Ancak bir Gomez gibi elit seviyede bir santfor olmadığını da vurgulamak lazım."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"