comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın transfer planındaki isim Oliver Giroud

15 Aralık 2017, Cuma 23:41
Beşiktaş'ın transfer planındaki isim Oliver Giroud

Beşiktaş'ta golcü transferi için yeniden gündeme gelirken, yönetimin en ciddi olarak düşündüğü futbolcuların başında Arsenal'den ayrılması beklenen Giroud geliyor. 

FutbolArena Özel - Beşiktaş Transfer gündeminde çalışmalarını sürdüren siyah beyazlı yönetim özellikle golcü transferinde bu kez işi sıkı tutmayı planlıyor. Negredo'dan şu ana kadar beklenen verimi alamayan Beşiktaş, Cenk Tosun'un ayrılma ihtimaline karşı B planını hazırladı. Siyah beyazlıların gündeminde Arsenal'den ayrılma ihtimali bulunan Giroud yer alıyor. BJK Transfer haberleri FutbolArena'da!
 

Beşiktaş Giroud'u transfer ediyor mu?


Beşiktaş'ta sezon başında tranfer edilen Negredo'dan beklenen verim alınamayınca yönetim golcü transferini yeniden gündemine aldı. Özellikle bu sezon performansında yaptığı patlamanın ardından Avrupa'dan birçok kulübün takip ettiği Cenk Tosun'un sezon sonunda ayrılma ihtimaline karşılık Beşiktaş yönetimi Giroud'u listesine aldı. Arsenal'den ayrılması gündemde olan ve yaptığı açıklamada bu sinyali veren Fransız forvet, Beşiktaş'ın şu an itibariyle forvet adayları arasında en ciddi olarak düşündüğü isim. Ancak Beşiktaş yönetimi de özellikle devre arasında Cenk Tosun'u satma fikrine kesinlikle sıcak bakmıyor. 

"CENK TOSUN İÇİN CİDDİ BİR TEKLİF GEREKİYOR"
Öte yandan Beşiktaş'ta yönetici Metin Albayrak, beIN Sports'a yaptığı açıklamada Cenk Tosun'un ayrılıp ayrılmacağına dair, "Cenk'in ayrılmasını istemiyoruz. Bize çok büyük katkısı var. Kendisini her geçen gün geliştiriyor. Bugün Avrupa'ya baktığınızda Cenk düzeyinde az santrfor var. Gelen teklifler normal, o da bizi mutlu ediyor. Tabi kulübümüzün ve Cenk Tosun'un menfaati doğrultusunda gelen tekliflere bakacağız. Eğer uygun bir teklif gelirse o zaman olabilir. Ancak şu anda öyle bir şey söz konusu değil. Cenk'ten çok mutluyuz. O da bizden mutlu. Cenk Tosun bizim evladımız." ifadelerini kullandı. "20 MİLYON EURO'NUN ÜZERİNDE..."

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise Cenk Tosun konusunda kararlı. Orman, milli futbolcu için eğer 20 milyon euro'nun yukarısında bir öneri gelmesi halinde değerlendirmeye alacak. 
 

Giroud Arsenal'den ayrılıyor mu?


Öte yandan Arsenal'den ayrılma ihtimali bulunan Giroud ise bu konu hakkında yaptığı açıklamada, redeyse her gün aklımda Dünya Kupası var. Sahaya çıktığım her an Dünya Kupası şansımı artırmak için elimden geleni yapıyorum. Geçen yaz takımdan ayrılmadıysam, yeteri kadar şans bulabildiğim içindi. Sadece ayrılmış olmak için ayrılmak elbette iyi değil. Ama Ocak ayında kendime bu soruyu tekrar soracağım. Bu durumda doğru çözümü bulup doğru kararı vermek kolay değil. Ama seçeneklerimi değerlendireceğim." ifadelerini kullandı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (26 Nisan 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.