comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın transfer gözdesi Vida için resmi açıklama

29 Ağustos 2017, Salı 21:30
Beşiktaş'ın transfer gözdesi Vida için resmi açıklama

Beşiktaş'ın Domagoj Vida transferinde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Ukrayna basınına konuşan Dinamo Kiev Başkanı Igor Surkis, Beşiktaş'a mesaj verdi.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'a Domagoj Vida transferinde Dinamo Kiev Başkanı Igor Surkis'ten müjdeli açıklamalar geldi. Beşiktaş Transfer gündemi ile ilgili son dakika gelişmeleri FutbolArena'da!
 

Domagoj Vida Beşiktaş'a transfer olacak mı?


Ukrayna basınına konuşan Dinamo Kiev Başkanı Igor Surkis, "Vida eğer başka bir takımla ön sözleşme imzalamadıysa, onu Eylül ayında satmak istiyoruz. Bize kalsa onunla kontratımızı uzatmak isteriz ama o doğal olarak daha fazla para veren takımlara sıcak bakıyor. Vida bizim teklifimizle ilgilenmediği için Aralık ayına kalmadan onu isteyen bir kulüple anlaşmaya varabiliriz. Ama teklifte karşılıklı memnuniyete önem veriyoruz. Vida'nın bize büyük hizmetleri oldu, bu tavrını anlayışla karşılıyoruz. 29 yaşında ve kazanabileceği kadar para kazanmak istiyor" ifadelerini kullandı.


Beşiktaş'ta Domagoj Vida transferi için gereken kontenjan açıldı


Süper Lig'de yabancı kuralı 14 yerli, 14 yabancı olarak düzenlenmiş durumda. Toplam 28 futbolcu TFF'ye gönderiliyor. Beşiktaş bu 4 oyuncudan üçüncü zaten tescil ettiremeyecekti. Bu sayıyı 4'e çıkaran Beşiktaş böylece kadrosunu 13 yabancıya düşürdü ve yeni bir yabancı transferine de yer açtı. 
Beşiktaş son yabancı hakkını yeni transfer Domagoj Vida için kullanmak istiyor. Beşiktaş Vida'yı alamazsa son olarak düşük bir ihtimal olsa da Demba Ba'yı transfer edebilir.
Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)