comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park çevresinde terör protestosu

10 Aralık 2017, Pazar 19:04
Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park çevresinde terör protestosu

Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Park çevresinde gerçekleştirilen bombalı terör saldırısı, yıl dönünümde protesto edildi.

FutbolArena - Beşiktaş'taki Vodafone Park çevresinde 10 Aralık 2016'da meydana gelen bombalı terör saldırısı, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Dil Tarih ve Kültür Kulübü üyeleri tarafından protesto edildi.
 

10 Aralık 2016 Vodafone Park terör saldırısı


Geçen yıl oynanan Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Park çevresinde gerçekleştirilen bombalı terör saldırısında 39'u emniyet mensubu 46 kişi şehit edilmiş, 243 kişi de yaralanmıştı.

CADDE TRAFİĞE KAPATILDI
Saldırının gerçekleştiği yere gelen grup, bir dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı'nı okudu. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Dolmabahçe Gazhane Caddesi'ni 46 saniyeliğine trafiğe kapatan 46 kulüp üyesi, basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklamayı okuyan kulüp başkanı Mehmet Doğan, şehitleri anmak ve daima hatırlamak için trafiğin akışını keserek 46 saniyelik basın açıklaması yapmak üzere 46 üyeleriyle toplandıklarını söyledi.

"ASLA YILMAYACAĞIZ"

Terörün her türlüsünü lanetlediklerini vurgulayan Doğan, "Milletimizi yıldırmak isteyen terör örgütleri kalemin kılıçtan keskin olduğuna inanan biz üniversite gençlerini asla yıldıramayacak ve mücadelemiz her platformda devam edecektir." dedi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (18 Mart 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.