comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Şenol Güneş planı! "TFF ödesin"

28 Şubat 2019, Perşembe 10:44
Beşiktaş'ın Şenol Güneş planı!

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in geleceği merak edilirken, tecrübeli teknik adamın sezon başından bu yana maaş almadığı iddia edildi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in geleceğiyle ilgili durum merak edilirken, deneyimli teknik adamın siyah beyazlı yönetimden sezon başından bu yana maaş almadığı öne sürüldü. Beşiktaş yönetiminin, Şenol Güneş'in alacağı olan 2 milyon euroyu milli takımın başına geçmesi halinde TFF'ye ödetmeyi planlıyor. 
 

Beşiktaş Haberleri: Şenol Güneş, Beşiktaş'tan ayrılacak mı?


Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre, Şenol Güneş'in Milli Takım'ın başına geçmesi halinde Beşiktaş yönetimi planını belirledi. Sezon başından bu yana ödeme yapılmayan Şenol Güneş'in milli takımın başına geçmesi halinde yönetim, tazminat olarak 2 milyon euroyu TFF'nin ödemesini isteyecek. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, 22 ve 25 Mart'ta oynanacak Arnavutluk ve Moldova maçlarında ay-yıldızlı ekibin başında Şenol Güneş'in olmasını istese de tecrübeli teknik adamın iki milyon avroluk alacağını ödemeye soğuk bakıyor.
 

Şenol Güneş'ten Fenerbahçe maçı basın açıklaması


"Fenerbahçe ile oynadığımız müsabaka sonrasında her zamanki gibi, kamuoyunda algı oluşturmaya yönelik bazı gayretlerin olduğunu görmekteyim...

Öncelikle, nereden senaryolaştırıldığını ve kimlerce sahnelendiğini bildiğim bu art niyetli eylemlerin işimi yapma noktasında şahsıma herhangi bir engel teşkil etmeyeceğinin bilinmesini isterim.
TESİS ÇIKIŞI YAŞANAN OLAY HAKKINDA

Fenerbahçe maçının ardından, Nevzat Demir Tesisleri'nden ayrılırken devletimizin güvenlik güçleriyle sadece uyarı amaçlı yapmış olduğum konuşmanın, yine devletimizin bir başka kurumunun mensuplarınca sanki taraftarımızla aramızda bir sorun yaşanmış gibi yansıtılması gerçekle bağdaşmamaktadır... 

"İSTİFAYI DÜŞÜNDÜĞÜM İDDİASI YALAN"

Yine, kaos oluşturmak amaçlı, aynı art niyet sahibi çevrelerce yönlendirilen bir başka basın mensubunun, kimden geldiği belli olmayan sözde duyumlara dayanarak gündeme getirdiği istifayı düşündüğüm iddiası tamamen yalandır...

Aynı basın mensubu niyetindeki soruyu maç sonrası bana yöneltmiş ancak soru, tarafımdan cevaba değer ciddiyette bile bulunmamıştır... Tavrım ortadayken aynı kişinin ekranlarda bu konudan bahsetmesinin arkasındaki asıl hedef sağduyulu herkesin malumudur..

İnsanların zihnini bulandırmaya yönelik bu tip yalan haberlere özellikle taraftarlarımızın ve kamuoyunun itibar etmemesini bekliyor, ısrarla tavırlarından vazgeçmeyenlerle ilgili mücadelemin, doğru bilgilendirme yöntemiyle süreceğinin bilinmesini istiyorum... 

ŞENOL GÜNEŞ
BEŞİKTAŞ TEKNİK DİREKTÖRÜ"

BEŞİKTAŞ - FENERBAHÇE MAÇ SONU DEĞERLENDİRMELERİSiyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)