comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışı için Rıdvan Dilmen'in sözleri

05 Kasım 2017, Pazar 21:35
Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışı için Rıdvan Dilmen'in sözleri

Göztepe - Beşiktaş maçını karşılaşmanın ardından NTV Spor'da Rıdvan Dilmen yorumladı. 

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig 11. haftasında deplasmanda Göztepe'yi 3-1 mağlup etti. Maçın ardından NTV Spor'da Rıdvan Dilmen müsabakayı yorumladı. 


Göztepe 1-3 Beşiktaş Rıdvan Dilmen'in yorumları


Rıdvan Dilmen karşılaşmanın ardından maç ve siyah beyazlı takımın performansı hakkında şunları söyledi:

"ŞENOL GÜNEŞ HER ŞEYİ İSTEYEN BİR HOCA"
"Devre arasında söylediğimi tekrar edeyim. Şampiyonlar Ligi dönüşü lige adapte olmak zordur. Şenol Güneş de her şeyi isteyen bir teknik adam. Her teknik adam ister ama Şenol Güneş farklı. Çok da fazla rotasyon şansı olmadan, takımı tekrar hazır hale getirmek kolay değil. Burada futbolcuların da kendilerini hazır tutması gerekiyor. Şenol Güneş'ten çok futbolculara da burada iş düşüyor."

"4 FORVETLİ BEŞİKTAŞ"

"Galatasaray'ın kazanması ve bugün Başakşehir'in galip gelmesi Beşiktaş'ı olmazsa olmaz hale getirdi. Kontrollü oyundan çok 4 forvet diyebileceğimiz ofansif bir oyun anlayışıyla gitti."

"HOŞUMA EN FAZLA GİDEN DURUM"

"Oyuncuların karakterleri çok önemli. Her oyuncunun karakterli olduğunu düşünüyorum ama şu duyguyu seviyorum. Hakem 5 dakika uzatma verdi. Uzatmalarda Adriano aldı götürdü, çalım attı, vurdu, acayip üzüldü. Aynı şekilde deparla geri geldi. 3-2 olsa anlarım ama 3-1 ve maç uzatmalara gitti. Oyundaki arzusu çok önemli bir futbolcunun. Kaldı ki, sert bir Şampiyonlar Ligi maçı oynuyorsunuz." 

"BEŞİKTAŞ İÇİN ZEMİN PROBLEM OLDU"

"Genelde takımlara baktığımızda %70'i ofansif oynamaya çalışıyor. Göztepe de ligin iç sahada en fazla gol yiyen takımı. Muazzam bir taraftar vardı. Beşiktaş ilk kez bu zemin oynadı ve antrenman yapma şansı da bulamadılar. Oyun içerisinde bir takım problem yaşadılar. Hatta oyunun son bölümünde sıkıntılar yaşadılar."

"BEŞİKTAŞ BEN DE VARIM DEDİ"

Ofansif oynayan bir Göztepe, zaten hücum anlayışı olan Beşiktaş. Ben varım dedi artık! 6. deplasmanına çıkıp güçlü bir rakibe karşı kazanıp milli maç arasında bazı oyuncuların dinlenme şansı oldu." 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)