comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi geliri 50 milyon Euro

15 Mart 2018, Perşembe 09:36
Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi geliri 50 milyon Euro

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu mücadelesi kapsamında oynanadığı Bayern Münih mücadeleleri ile birlikte devlet ligine veda etti.

FutbolArena - Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne Bayern Münih ile oynadığı karşılaşmalar sonucunda veda etti. Üst üste ikinci kez katıldığı Şampiyonlar Ligi'nde tarihinde ilk kez gruplardan çıkan Beşiktaş bu sezon Şampiyonlar Ligi'nden 50 milyon Euro gelir elde etti.


Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi geliri ne kadar?


Vatan Gazetesi'nin haberine göre,  Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi'ne son 16 turunda veda etmesine rağmen kasasına önemli bir parayı da koymayı başardı. Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde temsil eden tek takım olarak 12.7 milyon euroluk (59 milyon TL) ayak bastı parasının tamamının kasasına koyan siyah-beyazlılar, Bayern Münih'e elense de bu sezon para bastı.


Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nden ne kadar kazandı?


Pazarlama geliri olarak ise yaklaşık 25 milyon euroluk (115 milyon TL) gelir elde eden Kartal, performans geliri olarak da 3 galibiyet ve 2 beraberlik alması sebebiyle 5.5 milyon euroluk (25 milyon TL) almaya hak kazandı. Son grup maçında aldığı beraberlikle bir üst tura adını yazdırmayı başaran teknik direktör Şenol Güneş'in öğrencileri, 6 milyon euroluk (28 milyon TL) son 16 primi de aldı. Tüm bu gelirlerle Beşiktaş'ın kasasına giren para 50 milyon euroyu (230 milyon TL) buldu.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.