comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın rakibi Leipzig'in kalecisi Peter Gulacsi meydan okudu

25 Eylül 2017, Pazartesi 17:47
Beşiktaş'ın rakibi Leipzig'in kalecisi Peter Gulacsi meydan okudu

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde Salı akşamı karşılaşacağı Leipzig'in kalecisi Peter Gulacsi ve teknik direktör Hasenhuttl basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın, Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Leipzig'in teknik direktörü Hasenhuttl ve kaleci Peter Gulacsi basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 


Beşiktaş - Leipzig basın toplantısı (Peter Gulacsi'nin açıklamaları)


Leipzig kalecisi Peter Gulacsi basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı:

"BEŞİKTAŞ FORVET HATTINDA BANA UYKUSUZ GECE YAŞATACAK BİR İSİM YOK"
"Şampiyonlar Ligi'nde ilk deplasman maçımız ve çok heyecanlıyız. Kesinlikle puan almak için buraya geldik. Hafta sonu ligde 3 puan aldık ve mutluyuz. Şimdi Beşiktaş maçına bakıyoruz, bu maçtan puan almayı hedefliyoruz. Kesinlikle Beşiktaş forvet hattında bana uykusuz bir gece yaşatacak isim yok. Bireysel olarak Beşiktaş ofansif hattının iyi yeteneklerden oluştuğunu biliyoruz. Bize oranla daha tecrübeliler. Şampiyonlar Ligi tecrübesi yaşayan çok oyuncu var. Biz daha genç bir takımız. Ofansif anlamda bize güçlük yaşatacaklarını biliyoruz ama biz de genç ve hırslı bir takımız. Puan almayı hedefliyoruz."


Beşiktaş'ın rakibi Leipzig'de sakat futbolcu var mı?


Leipzig Teknik Direktörü Hasenhuttl, takımdaki sakat futbolcularla ilgili yaptığı açıklamada, Şanslıyız ki, 18 kişi gelebildik. Kampl ve Keita soru işaretiydi. Son antrenmanda durumlarına bakacağız. Onun dışında herhangi bir sakatlık sorunumuz yok."

LEİPZİG TEKNİK DİREKTÖRÜ HASENHUTTL'IN AÇIKLAMALARININ DEVAMI

"BEŞİKTAŞ HIZLI VE TECRÜBELİ BİR TAKIM"

Biz genç bir takımız. Beşiktaş hızlı ve tecrübeli bir takım. Bu seviyede herkes hızlı top oynamak zorunda. Yoksa Şampiyonlar Ligi'nde tutunamazsınız. Bizim için önemli olan kompakt oynamamız, alan daraltmamız ve birebir yakalanmamaız. Quaresma ve Babel kanatlarda etkili. Çim konusu ise biraz farklı. 

BEŞİKTAŞ'IN SON MAÇINI İZLEDİNİZ Mİ?

"Tabi ki maçın özetini izledim. Tartışılan hakem kararlarından haberim yok. Beni ilgilendiren kısım da orası değil. Beşiktaş'ı derbiyi oynamadan önce de biliyorum. Hızlı çıkabilen ofansif bir takım olduğunu biliyorum. Oyuncularım henüz izlemediler. Onlarla da çalışacağız. Beşiktaş'ı zaten biz derbi maçtan önce de takip ediyorduk. "

"BEŞİKTAŞ'IN FAVORİ GÖSTERİLMESİ ÖNEM TEŞKİL ETMİYOR"

Favori olarak gösterilmeniz önem teşkil etmiyor. Önemli olan oyunumuza ilk dakikalardan itibaren uyum sağlamamız, az hatayla oynamamız ve cesur olmamız. Genç ve cesur bir takımız. Bunu da başarabildiğimiz zaman buradan puan veya puanlarla ayrılacağımızı düşünüyorum. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)