comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın rakibi Leipzig'in Başkanından İstanbul vurgusu

25 Eylül 2017, Pazartesi 20:17
Beşiktaş'ın rakibi Leipzig'in Başkanından İstanbul vurgusu

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Leipzig'in başkanı Oliver Mintzlaff, zorlu maç öncesinde konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde Salı akşamı Leipzig ile karşılaşacak. Bu zorlu maç öncesinde Leipzig'in başkanı Oliver Mintzlaff Alman basınına önemli açıklamalarda bulundu ve İstanbul konusunda takımını uyardı. 


Beşiktaş - Leipzig Şampiyonlar Ligi maçı haberleri


Leipzig Başkanı Oliver Mintzlaff, ülke basınına yaptığı açıklamada, "Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek bizim için gerçekten sürpriz oldu. Bunu beklemiyorduk. Monaco ile berabere kaldık ve en önemlisi doğru bir futbol ortaya koyduk. Şimdi Beşiktaş ile karşılaşacağız." diye konuştu. 

Oliver Mintzlaff Beşiktaş maçıyla ilgili olarak ise, "İstanbul'da daha önce maç izlemiştim. Statlardaki atmosferler tabiri caizse kaynayan kazan gibi. İstanbul çok farklı bir futbol ortamı. Hocamız bu maçta takımımızı iyi hazırladı diye düşünüyorum. Biz kendi oyunumuzu oynarsak buradan puan veya puanlar alabiliriz. Güzel maç bizi bekliyor." ifadelerini kullandı. 
 

Leipzig Teknik Direktörü Hasenhuttl'un Beşiktaş maçı açıklamaları


Leipzig'in Avusturyalı teknik direktörü basın toplantısında şunları söyledi:
"BEŞİKTAŞ HIZLI VE TECRÜBELİ BİR TAKIM"

Biz genç bir takımız. Beşiktaş hızlı ve tecrübeli bir takım. Bu seviyede herkes hızlı top oynamak zorunda. Yoksa Şampiyonlar Ligi'nde tutunamazsınız. Bizim için önemli olan kompakt oynamamız, alan daraltmamız ve birebir yakalanmamaız. Quaresma ve Babel kanatlarda etkili. Çim konusu ise biraz farklı. 

BEŞİKTAŞ'IN SON MAÇINI İZLEDİNİZ Mİ?

"Tabi ki maçın özetini izledim. Tartışılan hakem kararlarından haberim yok. Beni ilgilendiren kısım da orası değil. Beşiktaş'ı derbiyi oynamadan önce de biliyorum. Hızlı çıkabilen ofansif bir takım olduğunu biliyorum. Oyuncularım henüz izlemediler. Onlarla da çalışacağız. Beşiktaş'ı zaten biz derbi maçtan önce de takip ediyorduk. "

"BEŞİKTAŞ'IN FAVORİ GÖSTERİLMESİ ÖNEM TEŞKİL ETMİYOR"

Favori olarak gösterilmeniz önem teşkil etmiyor. Önemli olan oyunumuza ilk dakikalardan itibaren uyum sağlamamız, az hatayla oynamamız ve cesur olmamız. Genç ve cesur bir takımız. Bunu da başarabildiğimiz zaman buradan puan veya puanlarla ayrılacağımızı düşünüyorum. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)