comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Porto maçındaki futboluna eski Portekizli kaleci şaştı kaldı

14 Eylül 2017, Perşembe 18:12
Beşiktaş'ın Porto maçındaki futboluna eski Portekizli kaleci şaştı kaldı

Beşiktaş'ın, Porto deplasmanında aldığı 3-1'lik galibiyetin Portekiz basınında yankısı devam ediyor. Eski kaleci Antonio Fidalgo, faturayı Casillas'a keserken siyah beyazlılara da övgüler yağdırdı. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın, Şampiyonlar Ligi'nde Porto karşısında aldığı 3-1'lik galibiyetin yankıları sürüyor. Özellikle Cenk Tosun'un attığı 2. gol geceye damga vururken, Portekiz basınında eski kaleci Antonio Fidalgo Cenk'in attığı golde faturayı Casillas'a kesti. Fidalgo, karşılaşmanın ardından Portekiz basınına konuşarak Casillas'ı eleştirdi. Eski kaleci Beşiktaş'ın performansına da çok şaşırdığını söyledi. 
 

Beşiktaşlı Cenk Tosun'un attığı golde Casillas'a eleştiri


Portekizli eski kaleci Antonio Fidalgo, Portekiz basınında Desporto'ya yaptığı açıklamada Beşiktaş'tan çoke etkilendiğini söyledi. Fidalgo, "Beşiktaş beklediğimden çok daha iyi oynadı. Açıkçası gösterdikleri performansına şaşırdım. Çok ciddi potansiyeli olan bir takımmış. Geçen yıldan biliyordum ama bu seviyeye gelmelerine şaşırdım. Takım organizasyonu ve sahaya koydukları karakterden etkilendim. Gerçekten ne olmuş bu takıma böyle diyesi geliyor insanın. Porto bu performansı aşamadı." diye konuştu. 

"CASİLLAS HATALIYDI"
Antonio Fidalgo, Porto - Beşiktaş maçının kırılma anını ise Cenk Tosun'un golünü gösterdi. Fidalgo, Cenk Tosun'un attığı 2. golde Casillas'ın hatalı olduğunu söylerken, "Ben bir Casillas hayranıyım ama ikinci golde hatalıydı. O topu kurtarabilirdi. Yanlış pozisyon aldı. Maçın kırılma anı bu pozisyondu. 2-1'den sonra Beşiktaş daha güvenli oynadı." ifadelerini kullandı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (18 Mart 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.