comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın N'Sakala transferi için Alanyaspor'dan açıklama

21 Temmuz 2020, Salı 17:51
Beşiktaş'ın N'Sakala transferi için Alanyaspor'dan açıklama

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Beşiktaş'ın gündeminde Fabrica N'Sakala transferi hakkında konuştu.

FutbolArena - Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, kulüp gündemi değerlendirmek için Alanya Ticaret Sanayi Odası (ALTSO) meclis toplasına katıldı. Toplantıdan ardından Başkan Çavuşoğlu, gazetecilere açıklamalarda bulunarak Beşiktaş'ın Fabrice N'Sakala transferi ve TFF'nin aldığı yeni yabancı kuralı kararına değindi.
 

N'Sakala, Beşiktaş'a transfer olacak mı?


"N'Sakala'nın Beşiktaş'a transferi olup olmayacağı önümüzdeki günlerde belli olur. N'Skala'nın sözleşmesi bitiyor. Kalmak isterse kalır, gitmek isterse gider. Biz kendisine de teklifimizi yapmıştık, anlaşma noktasına kadar da gelmiştik ve istediği rakamları da kendisine vermiştik ama daha sonra tabii ki geri adım attı. Şuanda maçlar devam ediyor. Neticesinde kupa maçları bitinceye kadar bizim futbolcumuz. Kupa maçı bittikten sonra kendisiyle tekrar oturup konuşuruz. Kalmak istiyorsa kalır, gitmek istiyorsa da yolunu açarız. Sözleşmesi biten bir futbolcunun yolu açık zaten."

ALANYASPOR'DA 10 FUTBOLCUNUN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR
"Alanyaspor'da futbolcuların sözleşmeleri bitebilir. Tabii istediğimiz oyuncularda var. Hepsinin kalmasını istiyoruz. Zaten şuanda Campos, kulübümüzden tamamen ayrıldı. Mevcut oynayan ve sözleşmesi biten oyuncularımızla alakalı tabii ki biz kulübümüzde kalmasını isteriz. Gitmek isteyenleri de teşekkür eder göndeririz, yerine yenileri gelir. Her zaman olduğu gibi futbolun içerisinde giden veya gelenler olur.”

"YENİ YABANCI KURALI KULÜPLERİ MEMNUN ETMEDİ"

"Yabancı kuralıyla alakalı zaten görüşümüzü her zaman bildirdik. Federasyonun öngördüğü veya açıkladığı yabancı kuralıyla alakalı kriterler Türk futbolunu ve özellikle Süper Lig kulüplerini memnun etmemiştir. Bu değerlendirme bildiğim kadarıyla tekrar bir düzenleme gelecektir diye düşünüyorum. Ben her zaman görüşümü belirttim. Tabii ki 14 yabancı değil de 12 yabancı oyuncu olabilir. 12 yabancı futbolcu alırsan 10'unu oynatırsın, bir sonraki sene 11'e düşürür 9 oynatırsın daha sonraki senede 10 düşürür 8 oynatırsın bu şekilde olmalı. 14 yabancı futbolcunun 8'i sahada olması doğru bir yaklaşım olmaz çünkü 6 oyuncu yedek kulübesinde yada tribünde oturttuğun zaman zaten almış olduğunuz oyuncular direk ilk 11'de oynayacak kalitede alınmalıdır diye düşünüyorum. Öyle olduğu zaman kimse yedek kulübesinde yada tribünde futbolcusunu tutmaz. Biz şahsen böyle düşünüyoruz. Onun için önümüzdeki günlerde tabii kulüp başkanlarının görüşleriyle bunun makul bir seviyede olacağını tahmin ediyorum."

TRABZONSPOR MAÇINDA ÇIKAN OLAYLAR HAKKINDA:

"Biz düne bakmayız, hep yarınlara bakarız. Ufak tefek bir şeyler olmuştu. Allah'a şükür olan şeyler de bizim hatamızın olmadığını ve anlımızın açık olduğunu bütün kamuoyu biliyor. Biz dünlere bakmayız, yarınlara bakarız. Onlarda çıkar sahada oynar, bizde çıkar sahada oynarız. Netice ortada sahada olur herkes ona saygı duyar. Yapacak bir şey yok çünkü futbol iç sahada oynanıyor. Sahanın dışındaki olaylar olmaması gereken şeyler her zaman. Her zaman futbolda dostluğu ve kardeşliği bir ön planda tuttuk. Bundan sonraki bizim bu tavrımız devam edecektir. Biz sadece işimize bakarız ve işimizi yaparız." (İHA)

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)