comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Negredo transferine Ömer Çatkıç'tan yorum: 'Sadece bir golcü değil'

03 Ağustos 2017, Perşembe 13:49
Beşiktaş'ın Negredo transferine Ömer Çatkıç'tan yorum: 'Sadece bir golcü değil'

Beşiktaş'ın Alvaro Negredo ve Jeremain Lens transferiyle ilgili eski futbolcu ve futbol yorumcusu Ömer Çatkıç, FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Röportaj - Beşiktaş'ta transfer çalışmaları hız kazanırken yönetim Alvaro Negredo ve Jeremain Lens transferinde mutlu sona ulaştı. Futbol yorumcusu Ömer Çatkıç, Beşiktaş'ın bu 2 transferini ve Trabzonspor'un Burak Yılmaz hamlesini değerlendirdi.

FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulunan Ömer Çatkıç, Beşiktaş'ın Jeremain Lens transferiylegeçen seneki hatadan ders çıkardığını belirtti.
Beşiktaş, Jeremain Lens ile her konuda anlaşmaya vardı. Resmi açıklama bekleniyor? Bu transferi nasıl değerlendirirsiniz?

Jeremain Lens transferi bize şunu açıklıyor; Beşiktaş geçtiğimiz sezondan ders almış. Geçtiğimiz sezon Ryan Babel ve Ricardo Quaresma ile ilerlemeye çalışan bir Beşiktaş vardı. Mutlaka kadroda alternatif oyuncular olmalı. 2 sağ kanat 2 sol kanat bulunmalı. Ricardo Quaresma'nın da ilerleyen yaşını düşünürken Beşiktaş çok doğru bir transfer yaptı.

Beşiktaş gol noktası için Alvaro Negredo'yu transfer etti. Sizce Negredo, Beşiktaş'a katkı sağlar mı?

Beşiktaş'ın Negredo transferi çok önemli. İspanyol golcü sadece gol atma becerisi olan bir futbolcu değil. Aynı zamanca takım arkadaşlarını oynatabilen sırtı dönük oynayabilen ve takım arkadaşlarına pozisyon hazırlayabilen bir golcü. Futbolseverlere keyifli maçlar izlettirebilecek tarzda bir golcü. Beşiktaş'a faydası çok olur.
Trabzonspor eski golcüsü Burak Yılmaz'ı bonservisiyle birlikte aldı. Bu transfer için neler düşünüyorsunuz?

Trabzonspor'un Burak Yılmaz transferine çok ihtiyacı vardı. Bu sebebi de N'Doye ve Hugo Rodallega. Geçtiğimiz yıl gol noktasındaki problemini bu ikili çözememişti. Burak Yılmaz kendini geliştiren bir oyuncu. Onu sadece defans arkasına koşu yapan bir forvet olarak görmüyoruz. Sıkı savunmaya karşı da problem çözebilen bir golcü. Trabzonspor'a katkısı çok olacaktır.
 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)