comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın mali tablosu ve yeni projesi açıklandı

11 Nisan 2020, Cumartesi 22:40
Beşiktaş'ın mali tablosu ve yeni projesi açıklandı

Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, kulübün sosyal medya hesabından transfer, mali durum ve liglerin durumuna dair önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, kulübün resmi instagram hesabında katıldığı yayında açıklamalarda bulundu. 

"ÖNÜMÜZDEKİ SEZON DA BENCE RİSKLİ"
Beşiktaş kulübü hem UEFA'ya, hem de aynı şekilde TFF'nin kurallarına bağlı olarak hareket etmek durumunda. Bu sistemin içindeyiz. Biz ancak bu kurumlara kendi düşüncelerimizi ifade edebiliriz. Bu konuda onları yönlendirmeye çalışıyoruz. Neticede pek çok kulüp var ve pek çok fikir gidiyor. Bana göre önümüzdeki sezon da risk altında. Bu ihtimal var mı? Evet var veya seyircisiz oynanma ihtimali var. Bu kaotik durumu yönetmek için sabırlı olmak gerekiyor. Taraftarımız her şey normalmiş gibi yönetimimiz üzerine baskı oluşturursa, biz bu baskıda mağlup düşersek yanlış işler yapabiliriz. Beşiktaş'ın menfaatlerini her açıdan didik didik ederek masaya yatırıyoruz. Geleceğimiz mutlaka güzel olacak. Ancak önce bu felaket tünelini el birliğiyle atlatalım. 

"BÜTÇENİN DÜŞMESİ, ZAYIF TAKIM KURACAĞIMIZ ANLAMINA GELMİYOR"

Bütçenin düşmesi demek, daha zayıf takım kurulacağı anlamına gelmiyor. Ne yapmamız gerekiyor? Scouting sistemi. Yüksek bedelli transferler yerine, oyuncuların filizlendiği aşamada yakalayacağımız bir sistem kurmaya çalışıyoruz. Ciddi paraların döndüğü dönemde altyapıya hiç para harcanmamış. Dünyadaki bütün altyapıları takip eden bir sistem kurmaya çalışıyoruz. Harekete geçireceğiz. Bu sistemleri kurmak zaman alır. Bu nedenle sabredeceğiz. Bu bahsettiklerim yepyeni bir Beşiktaş oluşturacak. 

"BİR TAKIMIMIZ UEFA KUPASI ALIYOR, SONRA SIFIR ÇEKİLİYOR. SİSTEM YOK ÇÜNKÜ"

Bir takımımız UEFA kupası alıyor. Ondan sonra sıfır çekiliyor. Sürdürülebilir başarı yok çünkü. Avrupa'da düzenli olarak üst sıraları zorlayan bir Beşiktaş hedefliyoruz. Bunun için önce sağlam bütçeye sahip olmak gerekir ama bunu şimdi konuşamıoruz. Belki de dünya futbolunun ekonomisinin dibe batması, bu bahsettiğimiz düzenlemeleri yapmak için fırsat veriyor. 

TALİSCA SORUSUNA CEVAP
Beşiktaş İkincİ Başkanı Adnan Dalgankıran, taraftarların Talisca ile ilgili yönelttiği soruya, "Beşiktaş'ın bu yılki futboldaki bütçesi 56 milyon euro'ydu. TFF, yeni kurallara göre dedi ki, siz önümüzdeki sezon 35 milyon euro'ya düşüreceksiniz. Yoksa küme düşme, puan silme dahi her türlü cezayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Demek ki biz 20 milyon euro daha bütçemizi düşürmek zorundayız. 35 milyon euro'ya futbol takımımızı oluşturmak zorundayız. 3 milyar lirayı geçen borcumuz bar. Bütün gelirlerimiz bankalara gidiyor. Oradan tek kuruş gelir alamıyoruz. 600-700 milyon TL Temmuz'a kadar ödenmesi gereken borcu var. Talisca'dan veya daha iyi futbolcular niye yetiştirmeyelim?" yanıtını verdi. 

"BİLDİĞİMİZ HER ŞEYİ UNUTUP, YEPYENİ BAKIŞ AÇISI KAZANMALIYIZ"

"Bilim kurgu filmlerindeki gibi kimsenin aklına gelmeyecek bir felaket ile karşı karşıyayız. İnsan her türlü planı yapıyor ama bunu hayal edemiyorsunuz. Bütün dünyadaki insanların bununla karşı karşıya kalması gerçekten enteresan bir durum. Bu olaylar geçtikten sonra psikiyatri başvuruları çok fazla olacaktır. Hem Beşiktaş özelinde hem iş dünyası özelinde gerçekten sıkıntılı günler bizleri bekliyor. Zaten bir takım sıkıntılar ile boğuşuyoruk. Kulübümüzün ağır şartlarla boğuştu, bir yerde daha da fazla zorlaşan şartlara girdik. Dünyada 500 milyon fakirlik ile yüzyüze gelecek insandan bahsediliyor. Bu korkunç bir rakam. Dünya fakirlikle mücadele ederken buna 500 milyon ilave edilmesi ile karşı karşıyayız. Yeni bakış açıları oluşturmak zorundayız. Beşiktaş da bunun içinde olacak. Gerçekten bildiğimiz çok şeyi unutup, yepyeni bir bakış açısını kazanmak zorundayız"

"HIZLI BİR ŞEKİLDE ADAPTASYON SAĞLADIK"

"Kulüpte herhangi bir aksama yok. Hızlı bir şekilde adaptasyonu sağladık. Ofis çalışmalarını arkadaşlarımız evden yürütüyor. Yönetim Kurulu olarak da teknolojinin olanaklarını kullanıyoruz. Hep bir aradayız. Aslında bu daha fazla düzen ve sistem getirdi. Gelişme hep iki şekilde oluyor. Ya ciddi, ahlaklı insanların olacak ya da büyük yıkımlar da çok ciddi değişimler getiriyor. Avrupa da rönesans ve reform oluşumları veba salgını ile başladı. Bu da bize değişik yöntemler öğretiyor. Şartlar zora girdiğinde insan beyni yeni fikirler oluşturmaya çalışıyor. Konfor alanından çıkıyorsunuz ve yeniden zorlu şeyleri düşünüyorsunuz. Bu değişiklikler Beşiktaş'a da katkı sağlayacaktır"

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!