comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Lewis Holtby transferinde son dakika

09 Temmuz 2019, Salı 13:30
Beşiktaş'ın Lewis Holtby transferinde son dakika

Beşiktaş'ın transfer etmek istediği Lewis Holtby'in İstanbul'a geldiği iddia edildi. Lewis Holtby kimdir?

FutbolArena - Beşiktaş'ın transfer çalışmaları doğrultusunda ilgilendiği oyunculardan biri olduğu iddia edilen Lewis Holtby'nin İstanbul'a geldiği belirtildi. Bonservisi elinde olan orta saha oyuncusunun bugün Türkiye'ye geldiği ve siyah beyazlı kulübün tesislerine doğru gittiği öne sürüldü. Lewis Holtby kimdir, kaç yaşında? Lewis Holtby transfermarkt bilgileri haberimizde yer alıyor. 
 

Beşiktaş Transfer Haberleri: Lewis Holtby, Beşiktaş'a transfer oldu mu?


Bundesliga'da son olarak Hamburg forması giyen orta saha oyuncusu Lewis Holtby'nin İstanbul'a geldiği iddia edildi. Fanatik Gazetesi'nin haberine göre, siyah beyazlıların büyük oranda anlaşma sağladığı Lewis Holtby, bugün İstanbul'a gelerek Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri'ne gitti. 
 

Lewis Holtby Kimdir?


Holtby'nin henüz 28 yaşında olduğunu söyleyen Sinan Yılmaz, "Bundan yaklaşık 10 yıl önce bir wonderkid olarak görülüyordu. Kendisinden beklenen seviyelere çıkamadı belki ama yine de büyük takımlarda oynadı. Şimdi de serbest statüde. Bu oyuncuyu Orhan Uluca çok daha iyi yorumlayacaktır." dedi. 


 

Holtby hangi pozisyonlarda oynuyor?


Orhan Uluca, "Kendisi ofansif ortasaha, 10 numara pozisyonlarında oynuyor ama ben onu 8 numara pozisyonunda daha çok sevmiştim. Çıkış yaptığı dönemi çok iyi hatırlıyorum çünkü yoğun olarak blog yazdığımız dönemdi. Çıkış yaptığı dönemde Schürle gibi takım arkadaşları vardı ve iyi bir takım olmuşlardı. Ciddi başarı sağladılar. Teknik Direktörleri Thomas Tuchel'di ve Holtby de o takım içinde ortaya çıktı. O zaman 10 numara oynuyordu ve Almanya'da büyük yetenek olarak görüldü. Schalke 04 de ona yatırım yapıp transfer etti. Schalke'de bir adım geriye gitti ve ofansif bir 8 numaraya dönüştü ama en dikkat çeken ayrıntı agresif bir oyuncu olmayı başarabilmesiydi. Boyu çok uzun değil, fizik olarak da çok güçlü değil ama agresif bir 8 numara oynadı. Tottenham'a gittiği döneme kadar da bence kariyerinin zirvesini yaşadı. Tottenham'a da iyi bir paraya gitti ama orada yapamadı ve Almanya'ya geri döndü. Sonrasında da inişli çıkışlı bir kariyer yaşadı." dedi.
HAMBURG LANETİ

Holtby'nin son dönemde en büyük dezavantajı Hamburg kulübü oldu diyen Orhan Uluca" Hamburg geçen yıllarda Ersun Yanal dönemindeki Trabzonspor'a benzer. Habire oyuncu alır ama kimse tutunamaz. Uzun zamandır kulüpte kaos var ve giden futbolcu tutunamıyor. Holtby de o kulüpte çok uzun süre kaldı. Daha önce ayrılması gerekiyordu" ifadelerini kullandı.

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArana Haber Turu (5 Aralık 2019)