comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın kadrosunda 17 yabancı oyuncu!

11 Ağustos 2017, Cuma 13:50
Beşiktaş'ın kadrosunda 17 yabancı oyuncu!

Beşiktaş,  2017-2018 sezonunu Antalyaspor maçıyla açmaya hazırlanırken kadrosunda tam 18 yabancı oyuncu bulunuyor. 4 büyüklerin kadrolarına kaç yabancı oyuncu var?

FutbolArena Detay - Beşiktaş yeni sezona son 2 yılın şampiyonu unvanıyla başlamaya hazırlanırken kadrosunda yabancı oyuncu bolluğu dikkat çekiyor.

Yeni sezona 4 büyükler iddialı bir şekilde hazırlanırken kadrosuna çok önemli yabancı oyuncular da kattı. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor yaptıkları transferlerle şampiyonluk hedeflerken takımların kadrolarındaki yabancı oyusu sayısı da bir hayli yükseldi.
2015 yılının Ocak ayında yabancı sınırının kaldırılması sonrası takımlar bu konuda serbest hareket etmeye hak kazanırken sayılar da oldukça arttı.
 

Beşiktaş'ta kaç yabancı oyuncu var?


Son şampiyon Beşiktaş'ın kadrosunda Gary Medel dahil olmak üzere toplamda 17 oyuncu bulunuyor. Bu sezon Orkan Çınar dışında yaptığı Pepe, Jeremain Lens ve Gary Medel'i transfer eden Beşiktaş'ın elinde toplamda 17 yabancı var.
 

Fenerbahçe'nin yeni transferleri kimler?


Fenerbahçe'de ise gelecek yeni transferlerle birlikte sayının artması beklenirken şu anda 13 yabancı oyuncu var. Sarı-Lacivertliler Mehmet Ekici dışında kadrosuna Mathieu Valbuena, Nabil Dirar, Carlos Kameni, Roberto Soldado, Elif Elmas ve Mauricio Isla'yı dahil etti. 

GALATASARAY'DA 15 YABANCI OYUNCU

Galatasaray ise bu yaz aldığı yabancı oyuncularla dikkat çekerken Beşiktaş'ın ardından en çok yabancı oyuncuya sahip takım konumunda. Igor Tudor'un elinde şu an için 15 yabancı oyuncu bulunuyor.

Trabzonspor ise iddialı transferler yaparken kadrodaki yabancı oyuncu sayısı şimdilik 13 olarak görülüyor.

 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.