comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Gary Medel ve Negredo transferleri hakkında İrfan Buz'un dikkat çektiği detay

11 Ağustos 2017, Cuma 20:39
Beşiktaş'ın Gary Medel ve Negredo transferleri hakkında İrfan Buz'un dikkat çektiği detay

Beşiktaş'ın transferlerini değerlendiren İrfan Buz, özellikle Medel transferinin ardından siyah beyazlıların yeni sezondaki kadrosunda bazı noktalara dikkat çekti. 

FutbolArena - Beşiktaş Transfer dönemini teknik direktör İrfan Buz değerlendirdi. Santfor bölgesine Negredo'yu alayan siyah beyazlıların yeni bombası ise Gary Medel oldu. Beşiktaş'ın yeni sezon öncesi transferlerini ve performansını NTV Spor'da değerlendiren İrfan Buz önemli açıklamalarda bulundu. 


Beşiktaş'ta Gery Medel transferi faydalı olur mu?


Beşiktaş'ın, Inter'den yeni transferi Gary Medel transferinin faydalı olup olamayacağına dair teknik direktör İrfan Buz NTV Spor'da konuştu. 

"NOKTA TRANSFERLER YAPILDI"
"Kadro konusunda Beşiktaş'a baktığımızda eksiklerden bahsetmiştik. Olmazsa olmaz pivot santrfor diyorduk. Bize de sorulduğunda Negredo'nun doğru isim olduğunu söylemiştik. Stoper konusunda Pepe transferi yapıldı. Neler demiştik? Takımın 4'lü savunmasını lider olarak toparlayabilir. Onun dışında bir stopere de daha ihtiyaç var demiştik."

"PEPE VE MEDEL'İN EN BÜYÜK AVANTAJI"

"Medel aslında ön libero oynayan, ısıran ve savaşan bir futbolcu. Ayrıca milli takımda da stoper mevkisinde oynayabilen birisi. Biliyorsunuz Pepe ile Medel İspanyolca ortak dil konuşuyor. Stoper mevkinde uyum açısından bu çok önemli. Kendi dillerini konuşma açısından uyum süreci önemli. Bunu da göz ardı etmemek gerekiyor." 

"GEÇEN SENE QUARESMA ALTERNATİFSİZDİ"

"Geçen seneye baktığımızda Quaresma alternatifsiz bir oyuncuydu. Şimdi kanat transferi olarak Lens alındı. Doğru transferler yapıldı ve Beşiktaş nokta dediğimiz transferlere imza attı."

İrfan Buz son olarak iyi bir hazırlık dönemini geçirmeyen Beşiktaş'ın yorucu kamp sürecinden dolayı hazır olmadığını vurgulayarak, "Fiziksel olarak fit duruma gelindiğinde Beşiktaş yine şampiyonluğun en büyük adayı olacaktır." ifadelerini kullandı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)