comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Fenerbahçe maçına çıkmaması Avrupa basınında

03 Mayıs 2018, Perşembe 22:52
Beşiktaş'ın Fenerbahçe maçına çıkmaması Avrupa basınında

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin, Beşiktaş'ın sahaya çıkmaması nedeniyle iptal edilmei Avrupa basınında da yankı uyandırdı. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe - Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı, Beşiktaş'ın sahaya çıkmaması nedeniyle hakem Mete Kalkavan tarafından iptal edildi. Beşiktaş'ın kararı ve Mete Kalkavan tarafından iptal edilen Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi Avrupa basınında da büyük yankı uyandırdı. 


Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi iptal edildi


Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Beşiktaş'ın sahaya çıkmaması nedeniyle iptal edilen Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi Avrupa basınında da yankı uyandırdı. Özellikle Beşiktaş'ın daha önceden açıkladığı "Maça çıkmayacağız." kararı İngiliz, Alman, Fransız ve İspanyol basınında geniş yer bulurken," Mete Kalkavan tarafından iptal edilen derbi dış basınında tekrar yankı uyandırdı. 

ALMAN BASINI:
"İstanbul derbisi iptal edildi. İtirazı reddedilen Beşiktaş, maça çıkmadı."
HOLLANA BASINI:
"Beşiktaş, Türkiye Futbol Federasyonu'nun kararına karşı çıkarak sahaya çıkmadı. İstanbul derbisini Fenerbahçe hükmen 3-0 kazandı."
 

Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmadı ve ne ceza alacak?


Spor Hukukçusu ve Eski Tahkim Kurulu Üyesi Taner Ünlü, FutbolArena TV'de canlı yayında bağlanarak Beşiktaş'ın maça çıkmaması halinde alacağı ceza hakkında konuştu. Taner Ünlü kurallar ve talimatlara göre, "Resmi müsabakaya çıkmayan takımın 3 puanı silinir ve 3-0 hükmen mağlup sayrılır." diye konuştu. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"