comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın eski golcüsü Vincent Aboubakar'ın bonservisi alındı

01 Eylül 2017, Cuma 21:22
Beşiktaş'ın eski golcüsü Vincent Aboubakar'ın bonservisi alındı

Beşiktaş'ın eski golcüsü Vincent Aboubakar'ın bonservisi tamamen alındı.

FutbolArena - Beşiktaş transfer konusunda 10 milyon euroluk satın alma opsiyonunu kullanamadığı Vincent Aboubakar'ı bu sezon kadrosunda katamamıştı. Porto'ya geri dönen Aboubakar'ın bonservis haklarını Lorient'ten Porto kulübü tamamen satın aldı.


Porto, Aboubakar'ı bırakmak istemiyor


Porto %40'ına sahip olduğu Aboubakar'ın bonservisi için Lorient kulübüne 7.2 milyon euro bonservis bedeli ödemesi yaptı ve oyuncunun bonservisinin %100'ünü eline geçirdi.

Geçtiğimiz günlerde Marsilya'dan 20 milyon euroluk teklif alan Aboubakar için Lorient ile Porto arasında bir anlaşma bulunuyordu. Anlaşmaya göre Aboubakar'a 12 milyon euronun üzerinde teklif gelirse Porto ya kabul etmek zorunda kalacak ya da Aboubakar'ın bonservisinin tamamını satın alacaktı. 
Porto, Aboubakar'ı satmak yerine bonservisinin tamamını satın alma yoluna gitti. Öte yandan Porto, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Aboubakar konusunda da risk almış oldu. Portekiz temsilcisi şimdi 7.2 milyon euro verdiği oyuncusu ile sözleşme uzatmayı başaramazsa Kamerunlu yıldız sezon sonunda boşta kalacak! Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!