comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Domagoj Vida transferinde son durum! FutbolArena açıklıyor

18 Aralık 2017, Pazartesi 11:14
Beşiktaş'ın Domagoj Vida transferinde son durum! FutbolArena açıklıyor

Beşiktaş'ın Dinamo Kiev'den ön protokol imzaladığı Domagoj Vida ile ilgili  İngiltere'den tekliflerin olması camiada soru işareti yaratmıştı. Beşiktaş'ın Domagoj Vida transferinde son durumu FutbolArena açıklıyor

FutbolArena Özel - Beşiktaş'ta Süper Lig'de yaklaşan devre arası transfer dönemiyle birlikte Domagoj Vida transferi gündeme gelirken FutbolArena transferle ilgili gerçeklere ulaştı. Beşiktaş, Domagoj Vida transferini tamamlayacak mı? Domagoj Vida'yı transfer etmek isteyen kulüpler var mı? Detaylar haberimizde...
 

Beşiktaş Vida transferinde son durum nedir?


Dinamo Kiev ile sözleşmesi sona eren Domagoj Vida, Partizan maçının ardından taraftarlara ve kulübe veda etti. Beşiktaş ile daha önceden ön protokol imzalayan yıldız futbolcunun Ocak ayında gelip gelmeyeceği ise tartışma konusu oldu. Zira başta Everton olmak üzere İngiltere'den 4 kulübün Hırvat stoperi transfer etmek istemesi işleri karıştırdı. Ancak bu noktada Beşiktaş'ın elinde çok güçlü bir silah var. O da ön protokol! Vida eğer Beşiktaş dışında başka bir takımla sözleşme imzalarsa siyah beyazlı kulübe tazminat ödenecek.

DİNAMO KİEV'İN DOMAGOJ VİDA TAKTİĞİ
Diğer taraftan ise Dinamo Kiev Başkanı Surkis Vida transferinden para kazanmak için Hırvat stoper ile yeni bir görüşme yaptı. Kulübüyle sözleşmesini uzatmayan Vida ile görüşen Surkis, Hırvat stopere "Eğer Beşiktaş'a değil de İngiltere'ye gitmek istiyorsan bizimle sözleşme yenile. Senin Beşiktaş'a olan tazimanıtı biz öderiz." önerisinde bulundu. 

Everton ile birlikte 4 İngiliz kulübünün talip olduğu Domagoj Vida ile görüşen Başkan Surkis, Hırvat stoperi bedava bırakmak istemiyor. Vida'nın yerini doldurmak için 10 milyon euro civarında para harcamak zorunda olduklarını söyleyen Surkis, Vida'ya yaptığı öneride "Senin Beşiktaş'a tazminatını biz ödeyelim. Eğer İngiltere'ye gideceksen bizim üzerimizden git. Çünkü senin yerini doldurmak için aşağı yukarı 10 milyon euro harcamamız gerekiyor dedi. Surkis, Vida'nın sözleşmesini uzatıp tazminattan çok daha fazla olan İngiltere'den gelecek olan yüksek miktardaki bonservis bedeliyle Vida'yı satmayı planlıyor. 

PEKİ VİDA NE DİYOR?

Tüm bu gelişmelere rağmen Vida, Dinamo Kiev'e herhangi bir olumlu yanıt vermedi. Daha önceden Beşiktaş'la ön protokol yapan Hırvat stoper, sezonun devam ettiği süreçte kendisiyle görüşen Dinamo Kiev yönetimine, "Beşiktaş'a sözüm var." yanıtını vermişti. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.