comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Cenk Tosun - Everton transferinden kazanacağı rakam

04 Ocak 2018, Perşembe 13:12
Beşiktaş'ın Cenk Tosun - Everton transferinden kazanacağı rakam

Beşiktaş yönetimi Everton Kulübü ile Cenk Tosun'un transferi konusunda her konuda anlaşma sağladı. Beşiktaş, Cenk Tosun transferinden ne kadar kazanacak? Detaylar haberimizde.

FutbolArena Özel - Beşiktaş yönetimi golcü oyuncusu Cenk Tosun'a veda etmeye hazırlanıyor. İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton, Cenk Tosun'un transferi için Beşiktaş Kulübü ile her konuda anlaşma sağladı. Beşiktaş Transfer haberleri FutbolArena'da.


Beşiktaş, Cenk Tosun transferinden ne kadar kazanacak?


Beşiktaş yönetimi golcü oyuncusunu isteyen İngiliz ekibi Everton ile her konuda anlaşma sağladı. Beşiktaş yönetimi uzun süre pazarlıklar sonucunda Cenk Tosun'un transferi için Everton yetkilileri ile 25 milyon Euro ve 3 milyon Euro bonuslarla birlikte toplamda 28 milyon Euro'yu bulacak bir anlaşmada el sıkıştı.

CENK TOSUN YILLIK 4 MİLYON EURO İSTİYOR
FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre, Beşiktaş yönetimi Cenk Tosun'un Everton ile anlaşmasını beklemeye geçerken milli yıldız Everton'dan vergiler hariç 4 milyon Euro yıllık garanti ücret talep ederken Everton yönetimi 3 milyon Euro teklif ediyor. İngiltere Premier Lig'de profesyonel futbolcu gelirlerinden yüzde 45 vergi alınıyor.


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan Cenk Tosun transfer açıklaması


Cenk Tosun'un kariyerinin gelen tekliflerden daha önemli olduğunu da söyleyen Fikret Orman, "Evet, Everton kulübünün bir teklifi var ama bunu ilk kez söylüyorum bir Çin kulübünün de 35 milyon euroluk teklifi de var. Fakat biz bunu Cenk Tosun'un oynama isteği nedeniyle hiç gündeme almadık" dedi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)