comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Anderson Talisca transferi planı

24 Mart 2018, Cumartesi 09:48

Beşiktaş yönetimi bonservis bedeli 21 milyon Euro'yu bulan Brezilyalı yıldız Anderson Talisca'yı takımda tutabilmek adına yoğun çaba sarfediyor.

FutbolArena - Beşiktaş yönetimi 2 yıllık kiralık sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Brezilyalı yıldız Anderson Talisca'nın transferi için formül arıyor. Siyah beyazlı yönetim Benfica ekibine 1 yıllık yeniden kiralama teklifi yapmaya hazırlanıyor.


Beşiktaş, Anderson Talisca'nı bonservisini alacak mı?


Takvim Gazetesi'nin haberine göre, İki yıllık kiralık sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Anderson Talisca'nın takımda kalması için Beşiktaş yönetimi seferberlik ilan etmiş durumda. Geçtiğimiz gün Benfica yönetimiyle görüşme yapan fakat indirim talebine olumsuz yanıt alan Siyah- Beyazlılar pes etmedi. Talisca'yı mutlaka kadroda tutmak isteyen yönetim iki yeni formül üzerinde duruyor. Kısa sürede Benfica ile yeniden temasa geçilecek.

1 SEZON DAHA BİZİMLE KALSIN TEKLİFİ YAPILACAK
Alınan bilgilere göre Beşiktaş ilk olarak yeni bir kiralama teklifi yapılacak. Benfica'nın kısa süre önce sözleşmesini 1 yıl daha uzattığı Brezilyalı yıldız için Portekiz kulübüne, "1 sezon daha bizimle Şampiyonlar Ligi'nde oynasın. Hem daha çok tecrübe kazansın hem de piyasası daha da artsın" denilecek.

Beşiktaş'a eğer birkez daha olumsuz yanıt alırsa, Talisca'nın bonservisini almak için yeniden çalışmalar başlayacak. 21 milyon Euro'luk maliyetin altına girmesi çok zor olan Beşiktaş yönetimi sponsorlarla görüşecek. Başkan Fikret Orman'ın çok önemli 2-3 şirketle masaya oturacağı gelen bilgiler arasında.
 

Anderson Talisca ve Brezilya Milli takımı haberleri


Beşiktaş'ta forma giyen yıldız futbolcu Anderson Talisca'nın Brezilya Milli takıma seçilmesinin ardından Brezilya Teknik Direktörü Tite, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Tite yaptığı açıklamada, "Hem Willian Jose, hem de Talisca bu takıma ciddi farklılıklar katacaktır. İkisi de yetenekli oyuncular ve farklı karakter, farklı yeteneklere sahipler." diye konuştu. 

ADRİANO'DAN TALİSCA'YA RİVALDO BENZETMESİ

Adriano Brezilya basınına Talisca hakkında yaptığı açıklamada, "Oyun karakteri olark Rivaldo'ya benziyor. Zaten yeteneğinden hiçbir şekilde şüphem yok. Sergilediği başarılı performansın ardından Brezilya Milli takımına seçilmeyi hak etti. Umarım bu fırsatı iyi değerlendirir ve Brezilya Milli takımında başarılı olur." diye konuştu. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.