comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Ajdin Hasic transferinin perde arkası! Dava kazanıldı

30 Aralık 2018, Pazar 16:17
Beşiktaş'ın Ajdin Hasic transferinin perde arkası! Dava kazanıldı

Beşiktaş'ta Ajdin Hasic transferinde mutlu son çok yakın. Dinamo Zagreb, Hasic'in ailesine açtığı davayı kaybetti ve sürecin uzamasına neden olan bu gelişmenin ardından siyah beyazlılar 17 yaşındaki geleceğin yıldız adayını bedavaya kadrosuna katmaya hazırlanıyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'a Ajdin Hasic piyangosu! Siyah beyazlılar, Dinamo Zagreb'in 17 yaşındaki geleceğin yıldız adaylarından biri olarak gösterilen Ajdin Hasic transferini bedavaya bitiriyor. Sürecin uzama sebebi ise belli oldu. Dinamo Zagreb yönetimi, kulübün resmi belgede dolandırıcık ve sahtecilik suçu gerekçesiyle Ajdin Hasic'in ailesine dava açtı. Dava sürecinde ise Hırvat kulübü tam anlamıyla karıştırdı ve kulübün yöneticisi Tomislav Svetina'nın görevine son verildi. 

DINAMO ZAGREB: "KANDIRILDIK!" 
Dinamo Zagreb, Bosna Hersek'te yaşayan Hasic'in babasına gönderdiği iki sözleşmeden sadece fesih anlaşmasının imzalandığını ve diğer sözleşmenin imzalanmadığını yasal olarak ispat etmek için Hasic'in ailesine dava açtı. Aynı dönemde bu konuda ihmali olduğu gerekçesiyle Dinamo Zagreb yöneticisi Tomislav Svetina görevden alındı. 

Dinamo Zagreb yöneticisi Zdravko Mamic bu konuyla ilgili son olarak, "Hasic'in babasını aradım. Görüşmek için randevu aldım. Görüşmeye gittiğimde Hasic'in babası avukatının bizimle görüşmeyi yasakladığını söyledi. Bundan hoşlanmadım. Ben Hasic'i yeniden Dinamo Zagreb'e kazandırmak istiyordum ama Hasic'in avukatı ve ailesi oyun peşinde." dedi. 

HASIC'IN AVUKATI İDDİALARI REDDETTİ

Ajdin Hasic'in ailesinin avukatı Davor Rodic ise geçen bu ay yaptığı açıklamada Dinamo Zagreb'in iddialarını reddetti. 

Rodic yaptığı açıklamada, "Dinamo Zagreb yönetimi ve Hasic'in ailesi yeni sözleşme değil, sözleşmenin feshine karar veridler. Bunu kulüp de iyi biliyor. Hasic'in ailesi, Dinamo Zagreb yönetiminden Hasic'in sözleşmenin yükümlülüklerini ihlal ettiği konusunda uyarı mektubu aldı. Bu mektupta Hasic'in 3 gün idmana gelmediği ve bundan dolayı kulüp kurallarınını ihlal ettiği yazıldı. Yani Hasic'in ailesi Dinamo Zagreb'i kandırmadı. Dinamo Zagreb zaten sözleşmeyi feshetmek istiyordu." dedi. AJDIN HASIC'İN ANNESİ: "DINAMO ZAGREB'İN SUÇLAMASI DOĞRU DEĞİL"

Ajdin Hasic'in annesi yine geçen ay mahkeme süreciyle ilgili olanları anlattı. Hasic'in annesi, "Bunların hiçbiri doğru değil. Dinamo Zagreb kulübü kendi hatalarını örtmek için kamuoyunu kullandı. Hiçbir şekilde yeni sözleşme konusunda konuşmadık. Kaldı ki, Dinamo Zagreb de Hasic'e inanmıyordu. Sözleşmeyi feshettikten sonra Real Madrid'in ilgisi olduğu doğrudur. Ancak sonrasında Dinamo Zagreb kulübü olayı mahkemeye taşıdı. Biz de bu yüzden yasal yardım almak için Split'ten avukat kiraladık. Biz Dinamo Zagreb'i suçlamadık ama onlar bu konuda bizi suçladı." dedi. 

DAVAYI HASIC KAZANDI

Mahkemeyi Ajdin Hasic'in ailesi kazandı. Dinamo Zagreb kulübü sözleşmenin feshedilmesini henüz Federasyona bildirmediği için Hasic şu anda Hırvatistan Futbol Federasyonu'na göre Dinamo Zagreb oyuncusu olarak görünüyor. Prosedürlerin tamamlanmasının ardından Beşiktaş'ın Hasic ile sözleşme imzalaması bekleniyor. 

HIRVAT BASINI: "DİNAMO ZAGREB 10-15 MİLYON EURO KAZANDIRACAK HASIC'I BEDAVAYA KAPTIRDI"

Hırvat basını ise Dinamo Zagreb yönetimini Hasic konusunda sert bir dille eleştirdi. Yönetimde yaşanan iç savaştan dolayı Hasic'in serbest kaldığını ve önümüzdeki yıllarda kulübe 10-15 milyon euro kazandırabilecek bir oyuncunun bedavaya bırakıldığını yazdı. 


Beşiktaş Transfer Haberleri: Ajdin Hasic kimdir?


Öte yandan Ajdin Hasic'in annesi geçtiğimiz ay Real Madrid'in Hasic ile ilgilendiğini doğrularken, Hırvat basını 17 yaşındakİ Boşnak futbolcuyu aynı zamanda Juventus ve Everton'ın da izlediğini yazdı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"