comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın 9-0'lık Manisaspor maçı tarihe geçti!

28 Kasım 2017, Salı 16:51
Beşiktaş'ın 9-0'lık Manisaspor maçı tarihe geçti!

Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur mücadelesinde Manisaspor'u 9-0 yenerken 114 yıllık tarihinin en farklı galibiyetlerinden birine imza attı.

FutbolArena Detay - Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur mücadelesinde karşılaştığı Manisaspor maçında tarihe geçecek bir skor ortaya çıktı. Beşiktaş rakibini 9-0'lık skorla geçerken tarihinin en farklı galibiyetlerinden birine imza attı.

Beşiktaş, Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası dahil olmak üzere hem en gollü maçlarından biri oynadı hem de en farklı galibiyetlerden birine imza attı. Siyah-Beyazlı takım tarihinin en farklı galibiyetlerinden birini alırken son 19 yılın da en farklı skorunun sahibi oldu.
 

Beşiktaş'ın yakın tarihteki en farklı galibiyetleri


Manisaspor'u 9-0 yenen Beşiktaş erişilmesi güç bir unvanın da sahibi oldu.Beşiktaş 1998-1999 sezonundan sonraki resmi maçlardaki en farklı galibiyeti aldı. Siyah-Beyazlılar o sezon Çorluspor'u Türkiye Kupası'nda 10-0 yenmişti.
Beşiktaş'ın Süper Lig'deki en farklı galibiyeti ise 1989-1990 sezonunda gerçekleşmiş ve Siyah-Beyazlı takım Adana Demirspor 10-0 yenmişti.Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"